
Носоріг. Кримінальну драму Олега Сенцова визнали найкращим фільмом на фестивалі у Швеції
Стрічка Носоріг, режисера Олега Сенцова здобула титул найкращого фільму на міжнародному кінофестивалі у Швеції.
Цей фільм був знятий у 2021 році у спільній продукції України, Польщі та Німеччини. Світова прем’єра відбулася 9 вересня 2021 року у конкурсній програмі Горизонти 78-го Венеційського кінофестивалю.
Західні кінокритики після прем’єри стрічки у Венеції у вересні 2021 року у переважній більшості прихильно відгукнулися про стрічку.
Історія фільму розгортається у 1990-ті в Україні. Головний герой — бандюга на прізвисько Носоріг втрапляє у лещата українського кримінального світу 1990-их та починає свій кривавий шлях, що приводить його зовсім не туди, куди він очікував.
Головну роль у фільмі виконав Сергій Філімонов – політичний активіст, засновник патріотичного руху “Гонор”, ветеран російсько-української війни на Донбасі. Брав участь у визволенні Маріуполя, Мар’їнки, в боях за Іловайськ, в боях під Гранітним. Під Іловайськом отримав численні поранення.
“Ми з гордістю представляємо переможців Стокгольмського міжнародного кінофестивалю 2021. Цього року великим переможцем став фільм Олега Сенцова “Носоріг”, який отримав престижну нагороду “Бронзовий кінь” за найкращий фільм”, – пишуть організатори фестивалю.
Українська кінотеатральна прем’єра фільму запланована на 24 лютого 2022 року.
Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!
А це карта приватбанку:
4149 4991 1010 5317
А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment