Будинок, який побудував Джек. Дев’ять причин подивитися фільм Ларса фон Трієра

6 грудня в український прокат виходить новий фільм Ларса фон Трієра – Будинок, який побудував Джек.


Ларс фон Трієр зняв фільм, що розповідає історію Джека, неймовірно розумного хлопця, який за 12 років став майстерним серійним убивцею. НВ Style зібрав дев’ять вагомих причин, за якими варто подивитися новий фільм яскравого режисера.

Причина 1.

Ларс фон Трієр – один з найскандальніших і найважливіших режисерів сучасності, володар Золотої пальмової гілки Канського кінофестивалю, лауреат понад 100 нагород міжнародних кінофестивалів.

Причина 2.

Світова прем’єра фільму відбулася в рамках позаконкурсної програми Каннського кінофестивалю. За деякими даними, Трієр спочатку відмовився від пропозиції показати свій фільм поза конкурсом. Показ в Каннах ознаменував зняття з режисера статусу персони нон-грата, який він заробив після невдалого жарту про симпатії і співчуття до Адольфа Гітлера під час прес-конференції на фестивалі в 2011 році, приуроченої прем’єрі фільму Меланхолія.

Причина 3.

Частина публіки покинула зал під час показу в Каннах через сцени насильства. Незважаючи на жорстокість, після закінчення фільму глядачі влаштували фільму 10-хвилинну овацію.

Кадр з фільму Будинок, який побудував Джек

Причина 4.

В інтерв’ю виданню The Guardian Ларс фон Трієр заявив, що його фільм натхненний Дональдом Трампом: «Фільм вихваляє ідею того, що життя – зла і безсердечна штука. Це підтверджує недавнє воцаріння homo trumpus, щурячого короля».

Причина 5.

Спочатку передбачалося зняти не фільм, а міні-серіал з восьми частин про життя не одного маніяка, а декількох. Але ідею не підтримали продюсери і в лютому 2016 року Трієр оголосив, що зніме повнометражний фільм. У травні 2016 року після грунтовного вивчення історії життя серійних вбивць Трієр завершив сценарій. Під час підготовки він навіть зустрічався з засудженими серійними вбивцями, які відбувають довічний термін.

Кадр з фільму Будинок, який побудував Джек

Причина 6.

Головну роль у фільмі виконав Метт Діллон, номінант на премію Оскар, Золотий глобус і BAFTA за роль в драмі Зіткнення.

Причина 7.

У ролі жертв у фільмі з’являються Ума Турман (Кримінальне чтиво, Убити Білла), Райлі Кіо (Божевільний Макс: Дорога люті, Удача Логана, Дівчина за викликом) і відома датська актриса Софі Гробель. Роль Верджі виконав Бруно Ганц, знаменитий ангел з Неба над Берліном і Гітлер з Бункери.

Причина 8.

Це перший фільм культового режисера після п’ятирічної перерви. Будинок, який побудував Джек здається творчим заповітом, фінальною сповіддю художника-маніпулятора, який, як і маніяк Джек, творить своє мистецтво з людського матеріалу. Червоний халат героя і його супутник по імені Верджі (Вергілій) не залишають сумнівів: перед глядачами новий Данте, який намагається описати і структурувати пекло всередині себе.

Кадр з фільму Будинок, який побудував Джек

Причина 9.

Завдяки закадровому діалогу з таємничим співрозмовником Верджі, у фільмі з’являється багато ліричних і філософських відступів, анімаційні вставки, численні історичні та культурні відсилки: до живопису (Ботічеллі, Курбе, Рембрандт, Мунк, Гоген, Клімт), поезії (Блейк і Гете – під чиїм дубом в Бухенвальді виявляються співрозмовники), архітектурі (Акрополь, готичні собори, Альберт Шпеєр) і звичайно до музики – використані фрагменти виступу всесвітньо відомого піаніста Гленна Гульда, де він виконує Гольдберг-варіації Баха, і звучіть Fame Девіда Боуї, злий сатиричний гімн, який вони заспівали на пару з Джоном Ленноном, вирок всім знаменитостям.

До виходу фільму в трьох кінотеатрах відбудуться спеціальні покази мовою оригіналу з українськими субтитрами, які представлять кінокритики: 6 травня в кінотеатрі Київ фільм представить кінокритик і ведучий Андрій Алферов, 8 грудня в Лінії кіно (ТРЦ Аладдін), стрічку представить кінокритик Олександр Гусєв, 9 грудня в Планеті кіно (ТРЦ Блокбастер), показ представить головний редактор Buro24/7, ведучий шоу Скажені пси на Радіо НВ Олексій Тарасов.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *