Захищав від злих духів: історія найдавнішого аксесуара, без якого неможливо уявити наречену

Цією деталлю, яку називали flammeum, покривали голову нареченої, але не її обличчя.


Фата, що покриває голову нареченої на весільній урочистості — дуже давня традиція. За переказами відомо, що раніше фата вважалася захистом для нареченої від злих духів. Пізніше, вуаль на нареченій стала символізувати чистоту, покірність майбутньому чоловікові.

Захищав від злих духів: історія найдавнішого аксесуара, без якого неможливо уявити наречену

У давнину фата складалася з непрозорого шматка тканини, а наречена всю церемонію була веденою: спочатку своїм батьком, а потім і чоловіком. В цьому крився другий символізм фати, як видимого підпорядкування жінки своєму чоловікові.

Наприклад, у Стародавньому Римі однією з найбільш цікавих деталей одягу нареченої була саме її фата, яка була необхідною частиною її весільного вбрання. Цією деталлю, яку називали flammeum, покривали голову нареченої, але не її обличчя, як заведено в сучасних традиціях, і, що примітно, вуаль була досить великою, щоб у неї можна було повністю загорнутися, як шаль.

Як говорять історики, вуаль повинна була зробити наречену “подібною до полум’я свічки”. Передбачалося, що це робили для відлякування злих духів, які могли б перешкодити весіллю. Тому вона могла бути червоною або жовтою, вірогідно невідомо. Що цікаво, за словами деяких древніх джерел, вона була схожа на грецьку традицію.

До того часу походять і інші традиції, яких люди дотримуються сьогодні. Наприклад, подружки нареченої, одягнені в однакові сукні в день весілля, – це практика, яка також сходить до часів Риму. При чому вбрання подружок має бути схожим на вбрання нареченої.

Вважалося, що в цьому випадку обох чекає удача. За повір’ями, однакові сукні введуть в оману злих духів, які приходять на весільну церемонію з метою нашкодити людям, що вступають у шлюб.

Також не виключено, що наречену закутували у величезну вуаль, щоб вона не втекла в день весілля, адже шлюби по любові в той час були рідкістю.

Насправді, подібних традицій, які дійшли до наших днів з римської епохи, існує чимало. Наприклад, весільні торти і те, як гості на весіллі розламували буханець хліба над головою нареченої. Це вже робили не для захисту від злих духів, а родючості нареченої.

Джерело: Znaj.ua 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *