Він першим розповів світові про Голодомор. У галереї Лавра відкриється виставка Гарет Джонс. Щоденник

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору, 20 листопада у галереї Лавра відкриється виставка Гарет Джонс. Щоденник. Вона присвячена постаті британського журналіста, який першим розповів світові правду про Голодомор 1932-33 років в Україні. Ця  подія – частина масштабного соціально-просвітницького проекту компанії FILM.UA Group, метою якого є популяризація персони Гарета Джонса в Україні та світі.


Гарет Джонс – видатний британський журналіст. Ризикуючи життям, він побував в охопленій голодом Україні, занотовуючи все, що відбувається, до свого щоденника. Саме цей щоденник став основою для відомого твору Джорджа Орвелла Колгосп тварин, передає Новое Время. 

Гарет Джонс

 

І саме щоденник стане провідником в історію журналіста Гарета Джонса, яку розповідає виставка. Цитати з нього ілюструють і запускають певні інформаційні блоки. Таким чином відвідувачі виставки матимуть можливість зануритися у світ 30-х років ХХ століття, дізнатися за яких умов він робив свої журналістські розслідування, з якими перепонами і брехнею стикався під час роботи.

Під час виставки 23 листопада о 19.30 відбудеться ексклюзивний показ документального фільму Живі режисера Сергія Буковського. Після демонстрації стрічки буде обговорення з її автором, який першим привернув увагу українців до постаті Гарета Джонса та його вкладу в розповсюдження світом правди про Голодомор. Фільм заснований на свідченнях українців, які вижили під час Голодомору в 1932-1933 роках.


Нагадаємо, виставка Гарет Джонс. Щоденник – це перший крок у реалізації масштабного соціально-просвітницького проекту компанії FILM.UA Group.

«Ідея масштабного проекту, метою якого є популяризація імені Гарета Джонса та його вкладу в розповсюдження світом правди про Голодомор 1932-33 років в Україні, а також сприяння визнанню Голодомору геноцидом українського народу, у нас народилася під час роботи над історичним трилером Гарет Джонс режисерки Аґнєшки Голланд, що створюється спільними зусиллями Польщі, України та Великої Британії, – розповідає продюсер стрічки Єгор Олесов. – У широкий прокат фільм вийде вже наступного року, а виставка Гарет Джонс. Щоденник – наша перша спроба познайомити українців із цією видатною особистістю».

Крім виставки в рамках цього соціально-просвітницького проекту планується низка заходів, а саме: встановлення пам’ ятника Гарету Джонсу (2019 рік), перейменування однієї з вулиць Києва на честь Гарета Джонса (2019 рік), міжнародний реліз історичного трилера Гарет Джонс режисерки Аґнєшки Голланд (2019 рік), український реліз історичного трилера Гарет Джонс (2019 рік) та заснування Міжнародної журналістської премії ім. Гарета Джонса для представників ЗМІ, які об’єктивно, сміливо та неупереджено, дотримуючись найвищих професійних стандартів, висвітлюють події, що відбуваються в Україні (2020 рік).

Перший кадр з фільму Гарет Джонс, режисера Аґнєшки Голланд

 

Виставка, організована компаніями FILM.UA Group, Kinorob та AMUSEUM за підтримки Українського культурного фонду та Українського інституту національної пам’яті, відбудеться з 20 листопада до 10 грудня.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *