Велика депресія очима фоторепортера Доротеї Ланж

1929 року Сполучені Штати Америки захлеснула Велика депресія. Ця економічна криза повністю змінила старі соціальні відносини в країні та зламала життя мільйонам людей, зробивши їх безробітними.

Депресія залишила потужний культурний спадок, в тому числі велику кількість різного роду візуального матеріалу.

Легендарна фотожурналістка Доротея Ланж ще в 1930 – ті роки прославилась на всю Америку своїми соціальними фотороботами, які зображували тодішніх людей – знищених долею жертв кризи.

Доротея Ланж. 1936 рік. Каліфорнія

Велика депресія застала Доротею Ланж у Сан – Франциско. Для економії вона з сім’єю поселилася у своїй фотостудії. Саме в той час вона почала робити репортажі, ставши згодом найвідомішою фотожурналісткою середини XX століття.

Відомий фотограф Едвард Стайхен так говорив про неї «Вона, без сумніву, наш найвидатніший фотограф – документаліст, однин з найвеличніших митців усіх часів»

А вона просто знімала те, що бачила за вікнами своєї студії: голод, безробіття та людей, змушених з ними боротися і якось виживати.

Мати-мігрант. Це фото Доротеї стало “візитівкою” Великої депресії. На фото: Флоренс Оуенс Томсон, 32-х років, мати сімох дітей. Каліфорнія, березень 1936 року.

Жителі містечка Гордонтон, Північна Кароліна. 1939 рік

Вашингтон, серпень 1939 року

Бейсбольна команда “Сидергрув”. Північна Кароліна, 1939 рік

Дочка шахтаря з Теннесі. Каліфорнія, 1939 рік

Дорога до Лос – Анджелесу. Каліфорнія, травень 1937 року

Біженці з Оклахоми. 1935 рік

Таверна в Орегоні, жовтень 1939 року

Жителька Орегону. Жовтень 1936 року

Велика депресія закінчилася 1939 року. Ланж продовжила займатися фотожурналістикою. Вона і далі висвітлювала самі трагічні моменти в житті США. Саме Доротея робила знімки Перл – Харбору після нападу японської авіації.

Вадим Патик

 

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *