У Полтаві хочуть поставити пам’ятник королю Швеції Карлу XII

Фотограф Олег Дубина пропонує поставити у Полтаві пам’ятник королю Швеції Карлу XII. На сайті міської ради є петиція про це. 

Ось як автор ідеї доводить, чому цей пам’ятник потрібен:

Полтава відома всьому світу завдяки Полтавській битві 1709 року — визначній баталії під час Великої Північної війни між арміями Карла XII та Петра I.

У місті є численні пам’ятники, які становили під час існування Російської імперії своїм полеглим воїнам, а також Петру І Окрім того є пам’ятник загиблим козакам, встановлений у 1994 році.

Водночас на історичному полі Полтавської битви встановлено два пам’ятники шведським воїнам, однак й досі в історичному місці немає пам’ятника одному з головних дійових осіб битви – королю Шведської імперії (1697—1718) та Гетьманської України 1708—1718) Карлу XII (Karl XII).

Пропоную знайти спонсорів та встановити пам’ятник або в одній з історичних частин міста, або на полі Полтавської битви. Пам’ятник Карлу XII має покращити туристичну привабливість Полтави передусім серед туристів зі Скандинавії та інших країн світу.

Якщо вам подобається ця ідея, ви хочете, щоби у Полтаві був пам’ятник Карлу XII — то можна проголосувати за це на сайті міської ради. 

Якщо ж вам це не подобається, то напишіть у тут коментарях, або під цим постом у Facebook, чому.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *