Це не британці. Вчені назвали стародавній народ, який міг побудувати Стоунхендж

Експерти з Музею природознавства в Лондоні досліджували, хто міг побудувати Стоунхендж.


Вчені з Великої Британії припустили, що будівельниками Стоунхенджа близько 5 тис. років тому могли бути вихідці із сучасної Туреччини, повідомляє Новое Время з посиланням на NBC News.

Спочатку вчені досліджували ДНК решток людей, що займалися землеробством в період неоліту – від 6 тис. до 4,5 тис. років тому. Але автор роботи Селіна Брейс заявила, що результати їх дослідження можна співвіднести і з будівництвом Стоунхенджа.

Не британці. Вчені назвали стародавніх людей, які могли побудувати Стоунхендж - фото

Дослідники порівняли дані з даними ДНК землеробів у Європі, що жили в цей же період. Виявилося, що генетичний код древніх людей, які жили на території сучасної Англії, збігається з кодом вихідців з Європи. А точніше – вихідців Егейського узбережжя або сучасної Туреччини.

Ймовірно, жителі Східної Європи мігрували на Британські острови в період неоліту, де почали займатися землеробством. “Ми знали, що сільське господарство поширилося зі сходу, але Велика Британія – це кінець шляху, після цього більше нікуди йти. У нас були дебати про те, як фермерство з’явилося там: принесли його до Великобританії мігранти, або це було запозичення ідей, коли завойовники побачили це по всій Європі і почали займатися сільським господарством самостійно”, – говорить Селіна Брейс.

Нагадаємо, півроку тому дослідники з Оксфордського університету заявили, що відомі блакитні камені Стоунхенджа могли транспортувати більше ніж за 200 км від їх сучасного місцезнаходження.

Вчені припустили це, ґрунтуючись на аналізі рештків похованих біля Стоунхенджа людей. Як мінімум 10 з 25 похованих були з західного узбережжя Великобританії – Уельсу. Судячи з їх хімічного складу, камені таємничого вівтаря також перенесли звідти.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *