Фарби не вицвіли. У Єгипті знайшли гробницю, в якій збереглися стародавні фрески (відео)

Команда єгипетських археологів під час планових розкопок виявили в некрополі Ахмім в провінції Сохаг гробницю з фресками, які прекрасно збереглися. 


Цю гробницю знайшли після того, як поблизу була арештована банда чорних археологів, пише Новое Время з посиланням на Science Alert .

Вік гробниці перевершує 2000 років, і дослідники відносять її до так званої епохи Птолемеїв. Вона належала високопоставленому чиновнику по імені Туту і його дружині. У двох кімнатах археологи виявили майстерно розписані стіни, два вапнякових саркофага і мумію чудової схоронності.

Але, крім людських останків, було виявлено понад 50 муміфікованих останків тварин. До них відносяться ібіс, соколи, орли, собаки, кішки і землерийки.

“Це одне з найбільш захоплюючих відкриттів в цій області”, – сказав Мостафа Вазирі з Вищої ради старожитностей.

Інша гробниця, виявлена в пісках Саккари, набагато старше – їй більше 4000 років, і зведена вона була при фараоні Джедкарі . Вважається, що гробниця належить чиновнику по імені Хуві, який, як вважають, був дворянином під час п’ятої династії, періоду, що охоплює 25-24 століття до н.е.

Гробниця є частиною величезного некрополя в Саккарі, на південь від Каїра, і виділяється своїм дизайном. Мохамед Муджахід, глава групи розкопок, каже, що гробниця має L-подібну форму, з невеликим коридором, що веде вниз до передпокою. У великій кімнаті стіни покриті розписаними рельєфами із зображеннями Хуві.

Археологи дійшли висновку, що Хуві полягав у вельми тісному зв’язку з Джедкаром, і в майбутньому вивчення гробниці може пролити чимало світла на 40-річне правління таємничого фараона.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *