Прем’єр-міністром Каталонії став відомий письменник та видавець Кім Торра

Парламент Каталонії з другої спроби обрав кандидата від партії Junts per Catalunya Кіма Торру головою регіонального уряду.

Про це повідомляє видання El Pais.

Жоакім Торра — каталонський політик, правник, письменник, журналіст та видавець, прихильник незалежності Каталонії. Очільник уряду Каталонії з 14 травня 2018 року. Член постійної ради Каталонській національної асамблеї (з 2012).

За кандидатуру Торри проголосували 66 депутатів регіонального парламенту, проти були 65 депутатів, ще чотири утрималися.

Кім Торра після завершення аплодисментів подякував своїм одно партійцям та союзникам з партії ERC і пообіцяв разом “будувати Каталонську республіку”.

 “Наостанок хочу подякувати каталонському народу словами, які багато значать для мене протягом усієї кар’єри: хай живе вільна Каталонія” – заявив він.

Нагадаємо, парламент Каталонії не затвердив кандидатуру Кіма Торра на пост керівника каталонського уряду в першому раунді голосування.

Для перемоги у другому раунді Торрі достатньо було набрати просту більшість голосів.

14 травня 2018 року парламент Каталонії, 66 депутатів — «за», 65— «проти», 4 — «утрималися», затвердив у другому турі голосування Кіма Торре Президентом Каталонії. Після свого обрання Кім Торра сказав:

Наостанок хочу подякувати каталонському народу словами, які багато значать для мене протягом усієї кар’єри: хай живе вільна Каталонія.

Кім Торра народився 28 грудня 1962 року в місті Бланес у провінції Жирона, Каталонія. Батько та мати Кіма Торри походить з муніципалітету Селба міста Санта-Колома-де-Фарнерс. Сім’я переїхала до міста Бланес, де батько Кіма Торри працював інженером-хіміком у компанії «SAFA». Згодом сім’я переїхала до Барселони, де батько Кіма Торри отримав нову посаду в «SAFA». У Барселоні Кім Торра закінчив школу «Сан Іґнасіо де Саррія».

У 1985 році Кім Торра закінчив Автономному університеті Барселони (Universitat Autònoma de Barcelona), де отримав ступінь в області права.

Після закінчення навчання працював правникомв в Управлінні адвокатури Барселони, адвокатом у компанії «Winterthur» (1987-2007).

У 2008 році Кім Торра заснував видавництво «A Contra Vent».

Був президентом асоціації «Суверенітет та справедливість» (Sobirania i Justícia) у 2010-2011 роках.

Кім Торра очолював у 2011-2015 роках муніципальну компанію «Foment de Ciutat Vella». У часи його керівництва був створений барселонський «Культурний центр Борн», який Кім Торра очолював у 2012-2015 роках.

Був членом ради директорів громадської організації «Omnium Cultural». У 2013-2015 роках Кім Торра був віце-президентом, а у 2015 році — тимчасовим президентом «Omnium Cultural».

Кім Торра з 2015 року є директором часопису «Revista de Catalunya».

З 2016 року Кім Торра є радником ради директорів Меморіального музею вигнання (MUME).

У 2016-2017 роках очолював Центр сучасних предметних досліджень.

З 2015 до 2017 року Кім Торра був членом Ради музеїв Каталонії.

На виборах до парламенту Каталонії, у грудні 2017 року, Кім Торра був обраний депутатом від коаліції «Разом за Каталонію», яку очолював Карлес Пучдемон.

10 травня 2018 року Карлес Пучдемон, який перебуває в Німеччині, відмовився від претензій на посаду очільника уряду Женералітату Каталонії, та запропонував кандидатуру Кіма Торри. 12 травня відбулось перше голосування за призначення Торри, але його кандидатуру підтримали 66 депутатів, що на два мандати менше за необхідну абсолютну більшість.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *