Перстень Ахілла та скіфські стріли: унікальні артефакти, які можна побачити у Полтаві (відео)

Золотий перстень Ахілла, яким нагороджували переможців спортивних змагань 7-3 століття до нашої ери, а також скіфські стріли та уламки грецької кераміки. Все це можна на виставці артефактів, знайдених на території Більського городища.


 

У краєзнавчому музеї відкрили виставку артефактів, знайдених у Більському городищі. Перстень Ахілла, який зберігається окремо, у скарбниці, розкопав директор музею, археолог Олександр Супруненко.

Відомо, що на теренах степових і передстепових просторів, десь в районі Гілеї, проводилися Ахілові біги. Саме переможцям таких спортивних змагань на колісницях, грекам і представникам скіфського етносу видавалися подібні речі, – розповідає Олександр Супруненко.

Серед інших знахідок Більського городища – ось цей серп, металевий ніж із кістяним руків’ям, вістря стріл, дитячі іграшки у формі людей і тварин, а також уламки давньогрецького посуду, які доводять, що населення полтавщини у 7-3 столітті до нашої ери мало економічні зв’язки з греками.

А ось такі металеві пластини, з яких складався обладунок скіфського воїна, у Більську знаходив арехолог Денис Гречко:

“Це було поховання воїна, важкоозброєного, на ньому був лусковий панцир, залізний, та були невеличкі залізні лусочки, які нашивалися на матерію і складали повністю захисний обладунок”, – говорить Денис Гречко.

Виставка скіфських артефактів триватиме до 20 грудня.

Роман Коржик, Полтавське ТВ. 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *