Мазепа, Сірко, Скоропадський, Петлюра та інші історичні чуваки в Instagram

Кошовий отаман Іван Сірко, гетьман Павло Скоропадский, лідер УНР Симон Петлюра – є у Instagram. Вони що воскресли? Певною мірою – так.


 

Instagram вже не просто зборище акаунтів з фотками їжі, фітнес-тренувань та заходів сонця. Це найпопулярніша соцмережа, де люди не тільки діляться світлинами зі свого життя, а й ведуть сторінки вже мертвих гетьманів, козаків та інших історичних діячів. Ви думаєте вони здуріли? Можливо, але з іншого боку – це крутий спосіб популяризації історії та певною мірою – підготовки до екзаменів, ЗНО та інших інтелектуальних випробувань.

 

Роки чотири тому редактор журналу “Артефакт” Роман Коржик сторив instagram-профіль Симона Петлюри. Мета була проста – розповісти біографію лагідного диктатора УНР простими словами, з нотками гумору.

Це був перший Симон Петлюра у Instagram. З того часу їх з`явилося близько 10.

 

Вести сторінки історичних діячів ХІХ – ХХ століття – одна малина. Тобі й фото вистачає, і вони популярні, їх всі знаю, бо принаймні три з них – Шевченко, Українка та Михайло Грушевський надруковані на гривнях й українці бачать їх щодня.

 

Фотографій з Петлюри, Грушеувського, зображень Шевченка – хоч сракою жуй, а от спробуй знайти свтілини чи малюнки, коли ведеш акаунт Івана Сірка. Однак відважний смм-характерник не побоявся цієї перешкоди і створив профіль козацького отамана. І навіть використав інфографіку, яку колись було зроблено в рамках проект “Хто ці люди”.

Цей проект у 2016 році робили журналісти та дизайнери полтавського видання “Трибуна”. Суть проста – розповісти жителям міста про історичних діячів, на честь яких перейменували вулиці під час декомунізації.

 

Немає у Полтаві вулиці на честь Гетьмана Павло Скоропадського. Зате у інстаграмі – є його сторінка, на якій він врочисто заявив:

 

Я — Павло Скоропадський, Гетьман Української Держави.

Мої завдання:

українізувати населення

згуртувати однодумців

Нехай живе Соборна Україна!

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

«Жахлива риса українців – нетерпимість і бажання домогтися всього одразу; щодо цього мене не здивує , якщо вони зазнають цілковитого провалу. Хто хоче все й одразу, той зрештою нічого не дістає. Мені постійно доводилося говорити їм про це, але для них це неприйнятно. Наприклад, із мовою: вони вважають що російську мову необхідно повністю витіснити». ©️Павло Скоропадський

Допис, поширений Павло Скоропадський (@skoropadskij)

 

Однак Сірко і Скоропадський у плані популярності просто бліднуть перед гетьманом Іваном Мазепою. Тому якби хтось не створив сторінку Мазепи у соцмережі, десь би на еміграції заплакав один Пилип Орлик.

 

Однак інтереси Івана Мазепи у цьому профілі дещо банальні – спорт, фітоняшки (красиві спортивні дівчата), його найкращий друг – Карл ХІІ, а якщо написати його у дірект, він може тебе зрадити. А ще гетьман публікує свої гарячі відверті фото: 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Погляньте, яке гаряче молоде 300літнє тіло?

Допис, поширений Іван Мазепа (@_ivan.mazepa_)

 

Просто Володя – нік письменника й на жаль для всіх нас – лідера УНР Володимира Винниченка.

 

У цьому акаунті Винниченко, як справжній конкордист та гедоніст, пише:

 

Політичний і громадський діяч, революціонер, письменник, драматург, художник. Люблю своє життя

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Отже, моя урядова діяльність, слава богу, кінчається. Правда, мене, як собаку, виганяють. Але мені приємна ця брутальність сучасних переможців. Я радий іменно такому кінцеві: він очищає мої невільні помилки перед соціальною правдою, зроблені в ім’я правди національної. Я гордий з того, що Капітал зробив мені честь, причисливши мене до тих, з якими він не може вжитись» До зустрічі,мої друзі

Допис, поширений Володимир Винниченко (@prosto_volodya0)


Мабуть найкорисніший з цих всіх профілів – сторінка Михайла Грушевського. Бородатий лідер УНР не просто хизується світлинами своєї бороди, походами до барбершопу та своїми величезними…стелажами книг, він допомагає молодим українським інстаграмерам вчити історію та готуватися до ЗНО.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Національно-визвольна війна— назва історичного періоду 1648-1657 років та повстання під проводом Богдана Хмельницького, під час яких Річ Посполита втратила контроль над центральною частиною українських етнічних земель, на базі яких постала козацька держава на чолі з гетьманом. Цей період розглядається як перша фаза Української національної революції 17 ст. #зно#історіяукраїни

Допис, поширений Михайло Грушевський (@zno.history)

 

От  і вам користь буде, якщо дочитали матеріал до кінця. Бо кажуть, що найважливіше треба ставити на початку. Але Олег Ляшко і хоробра жіночка з чернігівського тролейбусного депо мають свою відповідь на цю тезу:

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *