Гінекологічна гімнастика з прибульцями-гуманоїдами. Німецька книга 1895 року (фото)

1895 року вийшла книга «Лікувальна гімнастика в гінекології: механічне лікування захворювань матки та її придатків по Туре Брандту». У ній видавці помістили доволі дивну добірку малюнків. Гінекологічну гімнастику там демонструють прибульці-гуманоїди. 


Як випливає з назви книги, описані в ній вправи – результат роботи шведського акушера-гінеколога Туре Брандта (1819-1895). Він почав лікувати жінок в 1861 році, запропонувавши методику, що поєднує масаж, розтяжку і загальні фізичні вправи як засіб терапії при гінекологічних захворюваннях. У 1886 році його методи вивчили німецькі гінекологи міста Єн, після чого комплекс набув широкого поширення в Європі.

Німецькі лікарі міста Ляйпциг організували видання цієї книги.

Сьогодні малюнки з цієї книги привабливі не стільки в якості ілюстрацій по гінекологічній техніці, яку вони демонструють, а скільки химерною схожістю фігур, використовуваних для демонстрації вправ, з «сірими прибульцями». Сьогодні у коміксах та кіно, таких прибульців називають «греї». Це такі безстатеві істоти з великими головами, великими очима. З точки зору психології – такий підхід, це  спроба десексуалізації зображення. Дивно те, що й тоді, у ХІХ столітт цей образ інопланетянина ще не був поширений в масовій свідомості.

lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 15

Погортати (або завантажити) книгу «Die Heilgymnastik in der Gynaekologie: und die mechanische Behandlung von Erkrankungen des Uterus und seiner Adnexe nach Thure Brandt» (1895) можна на сайті Internet Archive. Нижче пропонуємо поглянути на частину ілюстрацій з цього видання.

lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 1 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 2 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 3 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 4 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 5 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 6 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 7 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 8 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 9 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 10 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 11
lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 12 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 14 lechebnaya gimnastika v ginekologii po Ture Brandtu illyustratsii 28 lechebnaya gimnastika v ginekologii po Ture Brandtu illyustratsii 29 lechebnaya gimnastika v ginekologii po Ture Brandtu illyustratsii 30 lechebnaya gimnastika v ginekologii po Ture Brandtu illyustratsii 31 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 18 lechebnaya-gimnastika-v-ginekologii-po-Ture-Brandtu-illyustratsii 16

Джерело: Камераболс

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More Readings