День Святого Миколая. Історія одного з найзнаменитіших святих і традиції свята

Українці святкують одне з найбільш очікуваних сімейних свят року – День святого Миколая, який викликає міцні асоціації з подарунками і чудесами.


Традиційно зимові свята починаються з Дня святого Миколая. В Україні саме в цей день відбудеться відкриття головної ялинки країни, яку буде встановлено на Софійській площі в Києві, пише НВ. 

Крім того, напередодні святкування в українській столиці відкриється новорічно-різдвяний ярмарок, який буде проходити протягом місяця між дзвіницями Михайлівського собору та Софії Київської.

© Instagram

День святого Миколая: коли святкують в Україні

День святителя Миколая або день пам’яті святого Миколая Чудотворця щорічно відзначається українцями 19 грудня – в дату його смерті.

Захід, своєю чергою, День святого Миколая вже відсвяткував, адже за юліанським календарем датою його смерті вважається 6 грудня. Саме в цей день католики вшановують святого.

День святого Миколая: історія одного з найзнаменитіших святих

За легендою, в ніч з 18 на 19 грудня Миколай відвідує оселі дітей і ховає під їхніми подушками подарунки. Традиція радувати дітей подарунками збереглася до сьогоднішніх днів, а саме свято стало днем прояву щедрості, милосердя і любові до оточуючих людей – всіх тих якостей, які мав сам Миколай.

За історичними даними, Миколай був єпископом візантійського міста Міра. У православ’ї він є одним з найшанованіших святих, якого вважають, передусім, покровителем дітей і чудотворцем. Також, згідно з віруваннями, Миколай опікується мандрівниками, моряками, жебраками і всіми тими, хто опинився у скрутному становищі.

Завдяки численним легендам про його життя і добрі діяння, Миколай став прообразом Санта-Клауса і Діда Мороза, та інших новорічних фольклорних персонажів.

© Instagram

День святого Миколая: як святкують

У День святого Миколая прийнято ходити до церкви, а також дарувати подарунки. Крім подарунків дітям, у різних країнах світу є традиція в цей день виконати чиєсь бажання – наприклад, надати грошову або будь-яку іншу допомогу нужденним.

У різних країнах світу існують свої традиції святкування Дня святого Миколая. Так, за католицькою традицією дитячі подарунки прийнято ховати у шкарпеток біля каміна або ліжка. Своєю чергою, в Німеччині, Австрії та Швейцарії подарунки кладуть у взуття, яке напередодні свята виставляють на поріг будинку, де живуть діти.

В Албанії в День святого Миколая святкування не обмежується відвідуванням церкви і подарунками дітям. Тут прийнято влаштовувати пишну вечерю, головною стравою якої є смажене ягня.

А в Італії подарунки отримують не лише діти, а й молоді наречені. Традиція, згідно з якою дівчат обдаровують подарунками протягом дня, отримала назву Rito delle nubili – шлюбний обряд.

© Instagram

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *