5 найрозпустніших католицьких пап в історії: вбивства заради влади, інцест і криваві оргії

Влада розбещує, особливо така сильна, як у католицьких пап. За дві тисячі років у Ватикані бачили такі гріхи, що у вас просто відвиснуть щелепи.


СТЕФАН VI (VII): 896—897

Перед сходом на престол Стефан захистив інтереси своєї сім’ї, тому спочатку прибрав тата Формоза, а потім його наступника. Він наказав ексгумувати Формоза, одягнути в папські ризи і поставити перед церковним судом. Напіврозкладений труп звинуватили у порушенні церковних клятв, а потім без одягу протягнули по площі і поховали у братській могилі.

СЕРГІЙ ІІІ: 904—911

Відразу після сходження на престол папа наказав убити своїх попередників: Христофора і Лева V. У вільний від політики час Сергій проводив з 15-річною Марозією. Її мати Теодора була офіційною берегинею папських скарбів. Ці жінки наполегливо займалися політикою, а син від Марозии Іоанн ХІ зміг стати першим папою-бастардом.

ІОАНН ХІІ: 955—963

Іоанн ХІІ був онуком тієї самої Марозії, коханки Сергія ІІІ. Він вийшов на престол в 18 років, і за 8 років правління здобув славу найаморальнішого папи.

Говорили, що він перетворив базиліку на бордель, а в знаменитому соборі Святого Петра ґвалтував жінок. Говорили також, що він любив славити Сатану, а помер чи то від серцевого нападу під час сексу, чи то від рук чоловіка однієї з своїх коханок.

БЕНЕДИКТ IX: 1032–1044, 1045, 1047–1048

Бенедикт IX був на престолі тричі, а один раз навіть зміг його продати. Єдиний тричі-папа в історії був відлучений за содомію від церкви. Він обвинувачувався в гомосексуалізмі, зґвалтуваннях та участі в оргіях.

ОЛЕКСАНДР VI: 1492—1503

Іспанець Родріго Боржия, який зміг стати папою Олександром, проявив себе як чудовий дипломат. При цьому він підтримував як мнимум сім незакононароджених дітей із церковного бюджету. Подейкували про недопустимі стосунки між Родріго і його дочкою Лукрецією.

Любов до життя на широку ногу і погубила Олександра. Коли скарбниця порожніла, папі доводилося вдаватися до гріха: приміром, труїти кардиналів і забирати в них майно.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *