«Can’t Buy Me Love». День, коли вийшов крутий сингл The Beatles

16 березня 1964 року в Лондоні випущено новий сингл групи The Beatles під назвою «Can’t Buy Me Love»; він побив численні рекорди того часу, зокрема, ще до його виходу було продано 2,1 мільйона примірників диску.

Крім того, Beatles перевершили досягнення Елвіса Преслі за кількістю хітів, що одночасно перебували в рейтингу Hot 100 журналу “Billboard”, – до середини квітня 14 пісень Beatles перебували в чарті (рекорд Елвіса 1956 року – 9 пісень), а вже 4 квітня Beatles стали першими, чиї пісні займали перші п’ять сходинок рейтингу Billboard Hot 100; очолювала хіт-парад титульна пісня “Can’t Buy Me Love”, яка стала єдиною в історії піснею, що стала №1, дебютувавши за межами першої двадцятки.

За версією журналу Rolling Stone «Can’t Buy Me Love» пісня зайняла 289-е місце у списку п’ятисот кращих пісень всіх часів.

До групи, заснованої у Ліверпулі в 1958 році під назвою “Johnny and the Moondogs”, входили музиканти Джон Леннон, Пол Маккартні і Джордж Гаррісон. Слава до неї прийшла через чотири роки, коли, змінивши декілька назв і склад учасників, до групи прийшов Рінго Старр і було записано сснгл “Love Me Do”, перший хіт Beatles, що увійшов до двадцятки кращих у Великій Британії. А вже через півтора року весь світ по обидва боки Атлантики охопив соціальний феномен, дещо пізніше названий “бітломанією”.

У 1965 році в Букінгемському палаці учасникам групи були присвоєні почесні рицарські звання, а їх неймовірна популярність у світі досягла такого рівня, що дала підстави Джону Леннону заявити: “Сьогодні ми популярніші за Іісуса Христа”.

Після розпаду групи в 1970 році всі її учасники продовжили виконавські та музичні кар’єри. У 1995 році була видана ретроспективна антологія пісень Beatles, до якої увійшла раніше невидана пісня “Free as a Bird”, написана Ленноном і записана Джоном, Джорджем і Рінго в 1994-95 роках. Альбом “Антологія” став одним із найбільших бестселерів у історії музики.

В інтерв’ю 1966 року американським журналістам, які просили Маккартні розповісти про «справжнє» значення пісні, музикант сказав:

Особисто я вважаю, що будь-яку річ можна пояснити як завгодно, але коли я чую припущення, що в пісні “Can’t Buy Me Love” йдеться про повію, я не витримую. Це вже занадто.

За словами музиканта, ідея даної композиції полягала в переконанні слухачів в тому, що матеріальне становище справді цінне, однак і воно не може купити те, що для людини є дійсно важливим. Однак, в більш пізніх інтерв’ю, музикант зробив неочікувану заяву про пісню, сказавши: «Пісня повинна була називатися „Can Buy Me Love“ (укр. Любов можна купити), коли я роздумував над привілеями, які принесли мені слава і гроші».

Цікавим є те, що один з рядків пісні «Гроші мене не дуже цікавлять, за гроші любов не купиш» (англ. «I don’t care too much for money, for money can’t buy me love») суперечить раннішому запису групи – пісні «Money (That’s What I Want)» ( укр. Гроші (Це все, що я хочу)).

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *