Бандера й Шухевич проти Ватутіна та Московського. Битва за історію продовжується
25 червня суд повернув проспекту Бандери в Києві назву Московського, а проспекту Шухевича – ім’я Ватутіна. 26 червня українці у соцмережах висловили бурхливу реакцію на інформацію про скасування Окружним адміністративним судом Києва перейменування київських проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича. 27 червня суд пояснив рішення про повернення проспектам Бандери та Шухевича старих назв. Свою позицію з цього приводу озвучив Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті.
“Я переконаний, що ті події, які зараз відбуваються, зокрема скасування перейменування проспектів Бандери та Шухевича, це те, що стосується не тільки Києва. Це загальноукраїнська проблема. Це те, що має сфокусувати увагу всіх українців. І мене дивує відсутність реакції багатьох політиків, особливо тих, які претендують на те, щоб бути політиками з національного табору. Мене дивує, що таких речей намагаються не помічати. Це наслідування тактики Зеленського під час його передвиборчої кампанії, коли вважалося нормальним відмовчуватися щодо ключових питань”, – сказав В’ятрович, передає Еспресо.TV.
За його словами, деякі проукраїнські політичні сили так само намагаються наслідувати таку тактику зараз. Очільник УІНП хоче бачити чітку позицію учасників виборчого процесу щодо питань національної політики.
“Бандера не просто є символом українського визвольного руху. Бандера і зараз перетворився в певний маркер українськості того чи іншого політика. Саме він показує наскільки той чи інший політик готовий захищати українські національні інтереси. Якщо людина готова боротися проти Бандери, то вона відстоює антиукраїнські цінності”, – вважає очільник УІНП.
Про це повідомив помічник народного депутата України Ігоря Луценка Сергій Мазур у Facebook.
“Проспектів Бандери і Шухевича більше немає. Їм повернули старі назви. Більше року тривала ця битва. Були затяжні суди та акції, на більшості з яких ми брали безпосередню участь. Іноді прихильники Росії непритомніли прямо посеред вулиці. І сьогодні суд постановив все повернути назад”, – написав він.
Утім активіст наголосив, що будуть подавати апеляцію.
“Ще все попереду”, – додав він.
Український інститут національної пам’яті подасть апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва про перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича, як тільки отримає повний текст рішення.
Як стало відомо ввечері 25 червня, cуд частково задовольнив позовні вимоги двох громадських організацій, скасувавши рішення Київради про перейменування проспектів Московського на Бандери і Ватутіна на Шухевича. Суддя – Чудак Олеся Миколаївна.
Перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак вважає, що внесок Степана Бандери, очільника українського визвольного руху, та Романа Шухевича, головнокомандувача Української повстанської армії, в боротьбу за державність і незалежність України був визначальним, а тому їх імена обов’язково мають бути увічнені в назвах вулиць столиці.
“Перейменування цих проспектів у Києві відбулося за встановленою законодавством процедурою. Питання розглядалось консультативно-дорадчою комісією, комісіями Київради, відбулося громадське обговорення, проголосували депутати. Відтак ми будемо оскаржувати дане рішення суду та загалом протидіяти будь-яким іншим можливим спробам реваншу проросійських сил в Україні”.
Як відомо, Київська міська рада перейменувала Московський проспект в українській столиці на проспект Степана Бандери в липні 2016 року. За перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича (головнокомандувача Української повстанської армії) проголосувала в червні 2017 року.
Нагадаємо, що згідно з законодавством, держава має сприяти увічненню пам’яті про борців за незалежність України у XX столітті у назвах об’єктів топоніміки населених пунктів. Степан Бандера і Роман Шухевич належать до цієї категорії осіб. Про це йдеться у Законі України “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”.
Post a comment