Оргія та Щекавиця: бути чи не бути?

Оргія та Щекавиця: бути чи не бути?

Гамлетівське питання та історична локація Києва об’єдналися, скоїли коїтус й тепер всі говорять про неї — про ту саму оргію на Щекавиці. Що таке Щекавиця і що таке Оргія — розповідаємо у нашому короткому дайджесті.


Отже…

Щекавиця — то є історичне місце в Києві. Всі знають район Поділ, а Щекавиця — гора над Подолом. Багато давніх та середньовічних міст мають легенду про заснування, в якій фігурують якісь брати, сестри, вовки, оргії та різноманітна містична наволоч. Легенду про Рим чули: Ромул, Рем, вовчиця та її молоко, флетвайт, вбивство.

З Києвом якось добріше, красивіше: брати Кий, Щек, Хорив та сестра Либідь пливли на кораблі й такі — ого, маєш класні пагорби, давай тут місто заснуємо.

Лондон заснував Брут Троянський, правнук Енея, того самого моторного парубка. Градоначальник майбутньої кепітал оф греат брітіш переміг два народи, які звалися Ґоґ і Маґоґ та й подумав, чому би не закласти новеньке місто.

До речі, оці Ґоґ і Маґоґ є дуже й дуже символічними біблійними персонажами: це два народи, які вирішили влаштувати дуже, курва, сильну війну, яка призведе до апокаліпсиса перед другим пришестям Христа.

Добре, досить тут есхатологічної екзистенції, йдемо говорити про ту саму оргію.

Що таке оргія? Ну, давні греки робили Діонісійські оргії, на честь Бога Діоніса, покровителя вина, веселощів та пестощів. Вино розводили водою, потім розводили одне одного. Гарно було.

Оргія на Щекавиці планується далеко не на честь Діоніса. Ми не давні греки, хоча колись були сусідами та партнерами, якщо врахувати факт, що скіфи – якісь там наші прадідусі й прабабусі.

Який висновок та контекст?

Гора Щекавиця веде нас не тільки в бік оргій, а й до історії про заснування Києва. Історія заснування Києва нагадує, що в інших міст також є не менш всраті історії про заснування. Ну а ядерна війна? Ми вже давно просили закрити небо над Україною. І що?

Зрештою, є велика ймовірність, що коли рашисти випустять ядерну ракету, то вона з успіхом там на них і впаде.

Ніколи апокаліпсис не був таким близьким…

Ніколи Україна не була так близько до перемоги та розвалу московії…


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *