Цей день в історії. 3 грудня: народження Григорія Сковороди, закінчення Холодної війни та перше SMS – повідомлення

Важливі історичні події, що сталися 3 грудня.

Античний двіж

313 р. – смерть Діоклетіана, 51-го римського імператора у віці 68 років.

Такі середні віки

1137 р. – після смерті Людовика VI Товстого королем Франції став його син Людовик VII Молодий.

1368 р. – народився Карл VI Божевільний, король Франції (1380-1422 рр.). В 1393 році король випадково живцем спалив декількох придворних після чого не міг нікого впізнати та забув про те, що він взагалі являється королем.

Ранній модерн

1533 р. – помер Василь III (Василь Іванович Рюрик), великий князь Володимирський і Московський. Перший цар Московії.

1596 р. – народився Ніколо Аматі, італійський майстер смичкових інструментів з Кремони; учитель Андреа Гварнері і Антоніо Страдіварі.

1722 р. – народився Григорій Савович Сковорода, український просвітитель, філософ та педагог.

Довге XIX століття

1800 р. – У війні другої коаліції французька армія Ж. Моро розбила австрійську армію ерцгерцога Іоанна під Гогенлінденом.

1879 р. – У своїй лабораторії в Менло-Парку Томас Едісон разом з помічником Френсісом Аптоном продемонстрували публіці роботу лампи розжарювання, розробленої ними за рік завдяки підтримці фінансистів Моргана і Вандербільта.

1877 р. – народився Степан Львович Рудницький, український географ і картограф, академік НАНУ.

1894 р. – помер Роберт Льюіс Стівенсон, шотландський письменник (Острів скарбів, Чорна стріла, Доктор Джекіл і містер Хайд).

1888 р. – помер Карл Фрідріх Цейс, німецький інженер і виробник оптики, засновник фабрики оптичних систем «Цейс».

Новітні історії

1944 р. – В Афінах відбулись криваві сутички демонстрантів і прокомуністичних збройних формувань з поліцією, які переросли у протистояння по всй країні із коаліційним грецьким урядом, підтримуваним британською армією. Громадянська війна тривала до лютого наступного року і завершилась роззброєнням прокомуністичної Армії визволення Греції і відновленням монархії.

1965 р. – Компанія Parlophone випустила шостий диск групи The Beatles під назвою «Rubber Soul».

 

1984 р. – На хімічному комбінаті в індійському місті Бхопал сталась одна з найбільших в історії промислових катастроф: через несправність вентиля на місцевому хімічному комбінаті з виробництва пестицидів в атмосферу було викинуто близько 30 тон високотоксичного газу, що привело до негайної смерті 2 тисяч чоловік і пораненню 600 тисяч; 20 тисяч з них втратило зір, а ще 6 тисяч померло протягом року з дня аварії.

1989 р. – Біля узбережжя Мальти завершилась неофіційна зустріч голови Верховної ради СРСР Михайла Горбачова і президента США Джорджа Буша-старшого. За два дні обговорення вони дійшли до рішення про закінчення “Холодної війни”.

1992 – У Великій Британії інженер-випробовувач Ніл Папворт з компанії Sema (нині – Mavenir Systems) надіслав з комп’ютера перше у світі SMS-повідомлення, яке отримав на телефон директор компанії Vodafone Річард Джарвіс.

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *