Туса у Стуса: літературний рейв журналу Артефакт і ДК NAZVA

Друзі! Журнал Артефакт з моменту свого заснування займається організацією івентів. Ми не просто проводимо лекції, концерти, літературні вечори, ми ще й винаходимо нові формати подій. Минулої осені наша команда у співпраці з менеджеркою культури Феліс Бачинською започаткувала Літературний рейв. Цього літа ми відновлюємо цю традицію та робимо Тусу у Стуса разом з Домом культури NAZVA.


Що таке Літературний рейв?


Простими словами, рейв – це вечірка електронної музики десь у клубі, на заводі, на пляжі чи в лісі.

Рейв у плані музики, це продукт культурної революції, яка тривала від 60 до 90 років XX століття. Спочатку люди виконували рок-н-рол. Щоби творити музику, потрібно було володіти вміти грати на інструменті. Потім почалася панк-революція – люди грали музику, не вміючи грати на інструментах. А далі – не потрібними стали й самі інструменти. Достатньо було мати записи електронної музики, нарізати їх, міксувати, перемішувати.

Чіткого музичного стилю рейв не має, однак в більшості випадків – це хаус, техно та інші дотичні електронні стилі.

Суть рейву – в атмосфері самої вечірки. Люди йдуть слухати музику, насолодитися спілкуванням, відпочити, розслабитися, кайфувати. На рейв ідуть не для того, щоби послухати конкретного виконавця – у більшості випадків грають невідомі діджеї. На рейв ідуть за атмосферою.

Саме тому ми винайшли Літературний рейв, щоби атмосферно поєднати поезію, аналітику та музику.

На Літературному рейві читають поезію, говорять про неї, додають до цього елементи театралізації та перформансу, грають імпровізаційну музику та міксують електронщину. І все це – для спілкування, відпочинку та живого спілкування.


Чому Туса у Стуса?


Журнал Артефакт запланував серію подій, присвячених поезії. Ми хочемо по-новому показувати відомих поетів, а також – відкривати нових, маловідомих авторів, які у свій час були несправедливо забуті або з інших причин не змогли донести свою поезію до читача.

У вересні 2020 року ми робили рейв на честь Богдана-Ігоря Антонича – українського модерніста та інтелектуала, лемка, який став львів’янином. Цього разу наша увага прикута до Василя Стуса – поета шістдесятника, вчителя української мови та літератури, що працював на Донбасі, захищав українську мову та культуру й загинув за свої переконання.

Стуса, як і Антонича, вивчають у шкільній програмі, але як це часто буває – подають нудно, сухо, нецікаво. Ми хочемо розвіяти міф, що українська література й культура – це нудно, ми хочемо показати, що відпочинок – це не тільки тусівка з рево, горілкою і блютуз-колонками, а що й поруч з розвагами можуть стояти інтелектуальні рефлексії, змістовні розмови.

Тому всі, хто у Львові – приходьте на Тусу у Стуса. На сцені:

літератори Роман Коржик та Назар Данчишин,
музичний виступ проєкту NAZVA
фанковий діджей-сет від Павла Гоца

коли: 27-го червня о 19:00
де: ДК NAZVA, вул. Заводська 31
вхід: будь-яка паперова купюра


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *