Леонардо да Вінчі та Україна. Що пов’язує легендарного генія з нашою країною?

Більшість знаменитих малюнків Леонардо да Вінчі в одному місці – усі винаходи, прозріння, креслення – більшість в Codex Atlanticus.

Codex Atlanticus — зібрання малюнків і рукописів Леонардо да Вінчі. Всього Атлантичний кодекс нараховує 1119 сторінок, вони були зібрані в 12 томів. Найраніший малюнок датується 1478 роком, найпізніший — 1518-м (художник помер роком пізніше). Кодекс було складено наприкінці 16 століття скульптором Помпео Леоні (1533—1608). Що пов’язує його з Україною?

У середині ХХ столліття монастир св.Марії ордену Василіан у Гроттаферраті (маленьке містечко біля Риму) був унікальним центром реставрації книг у всій Італії. Тут розміщувалася Лабораторія відновлення стародавніх книг і рукописів. Там працювали переважно монахи-василіяни, українці. Саме вони врятували найвидатніший Codex Atlanticus (понад 1000 сторінок) авторства Леонардо від наслідків повені 1966 року у Флоренції.

Малюнки відбули понад 20 публічних виставок з 2009 року. Це було б неможливо, серед інших, без отця Партенія Павлика, який потрапив до монастиря у Гроттаферраті за рекомендацією митрополита Шептицького.

У травні минає 500 років від смерті Леонардо да Вінчі. Про це і не тільки на лекції “Леонардо да Вінчі. Український слід” розкаже Мар’яна Левицька – мистецтвознавець, співавторка «Історії Львова» у 3 томах.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются, текст

 

Лекція присвячена вшануванню його пам’яті, а також внеску українців у збереження його спадщини.

Вхід вільний на лекцію вільний.
Реєстрація – https://forms.gle/Rf8VUgK3r8f3tbJw9

Коли – 7 травня о 18.30
Де – Паркова аудиторія Центру Шептицького УКУ, м. Львів, вул. Стрийська 29А.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *