Дворянська street. У Полтаві презентують історію однієї вулиці та проведуть екскурсію

15 серпня  з 18:00 по 20:00 у Полтаві триватиме екскурсія вулицею Дворянською. Саме так раніше звалася одна з центральних міських артерій, котру містяни знають під іменем Пилипа Орлика або ж Паризької комуни. 

Екскурсія про унікальне планування старого міста, про старовинну вулицю, котра бере початок від часів козацтва із території Полтавської фортеці. Вулиця, яку не зруйнували перетворення та перебудови початку 19 ст., а навпаки, надали їй аристократичного значення.

І до сьогодні на колишній Дворянській зберігаються свідчення глибокої історії Полтави. Це непримітні будиночки – міські особняки провінційного дворянства. Але не лише провінційним романтизмом дихає ця вуличка.

 

Вона також є свідком трагедій, що розгорталися у першу чверть 20 ст. Червоний терор не оминув і тиху замріяну Полтаву. Цінуємо і шануємо свою історію, щоб не повторити трагічних помилок минулого у теперішньому житті.

Детальніше на сайті https://www.fejerverk-mrij.in.ua/istoriya-odniyeyi-vulytsi-dvoryanska/

Проводить екскурсію – Оксана Бєлявська, кандидат архітектури, дослідник архітектури Полтави, член ГО “Збережемо Полтаву”.

Вартість – 50 грн.
Реєструватись за тел. +380665158785, +380974482886

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *