«Zалізний тато» в Полтаві

28 листопада до Полтави, на запрошення місцевого осередку «Національного Корпусу»,  заїхали справжні експериментатори та новатори в галузі книговидання: Олексій Бешуля та Дмитро Савченко з видавництва «Zалізний тато». Ну а з собою вони привезли годну праву літературу.

Книжками ми почали займатися після війни. Розумієте кожного штирить по своєму, нас зацікавила видавнича справа. Сьогодні ми привезли до Полтави три наші книги: «Муссоліні очима українців», першу українську книжку латинкою «ТежBesket» та книгу «Zakolot».

Так почав презентацію Олексій Бешуля, який щойно саме скинув зі своїх плечей толстовку з написом «Blood and Honour» (Ян Стюарт Дональдсон не забутий).

Книгу про Муссоліні написали не ми. Це така собі компіляція з двох праць. Автором першої є Михайло Островерха, світ вона побачила 1936 року. Другу написав Святослав Боярич, а вийшла вона 1938 року.

З твором Боярича пов’язана одна цікава історія. Взагалі її просто неможливо ніде знайти. Але одного разу мій харківський друг – антиквар подзвонив до мене і сказав «в мене є те, що тебе точно зацікавить». Це і була ця праця Святослава, але нам довелося змагатися за неї на аукціоні. До речі, гроші для цього нам зайняв лідер гурту «Кому Вниз» Андрій Середа. Але тоді її нам отримати так і не вдалося, нашу ставку перекрили. Добре, що новий власник виявився людиною відкритою та дозволив нам перефотографувати сторінки.

Розповів Дмитро Савченко.

Дмитро Савченко та Олексій Бешуля

Хлопці представили такі свої книги, як “ТежBesket” та “Zakolot”.

“ТежBesket” –  вже не новий експеримент зі спробою впровадження української латинки. Автори сподіваються таким чином збільшити «культурну подушку» між Україною та Росією, адже кириличний алфавіт вже став одним з провідників московської експансії.

«Zakolot» розповідає декілька історій: про вуличну політичну боротьбу в 1990 –х, про життя тодішніх столичних гопників та про яскраві, на грані з криміналом, двіжі околофутбольних хуліганів, яким випало щастя зустріти свою молодість у час зіткнення двох століть (звісно, всі історії, особливо пов’язані з криміналом, вигадані та не мають відношення до реальності).

Але найбільше говорили саме про Дуче та фашизм. Муссоліні жив яскравим життям так що хлопцям було про що розповісти. Тут тобі і захоплення холодною зброєю та дуелями (навіть високопоставленому поліцейському довелося зійтися з Беніто на рапірах до того, як той став диктатором). Та й як забути про велику кількість коханок вождя та його любов до класних автомобілів?

Згадали і про становлення фашизму та одного з перших його ідеологів та втілювачів, експресивного Габріеле д’Аннунціо, письменника, що в 1920 році у Фіуме велів роздавати замість хліба кокаїн.

Я з Дмитром та Олексієм особисто познайомилася на фестивалі «Повстанець». Ми вирішили, що полтавці мають отримати можливість поспілкуватися з хлопцями, адже вони роблять справді класний контент. Ми плануємо і далі співпрацювати з видавництвом «Zалізний тато» та обов’язково будемо запрошувати їх ще приїхати до нашого міста», – зазначила одна з організаторів заходу Алла Засядько.

Вадим Патик

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *