“Вони досі там”. У Львові пройде мистецький перформенс на підтримку політв’язнів та Олега Сенцова

28 травня на Площі Ринок у Львові відбудеться мистецький перформанс із порожніми стільцями на підтримку голодування Олега Сенцова. Акція називається «Вони досі там». Менеджери культури, письменники та представники неурядових організацій вимагатимуть звільнення політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації.

Під час акції  відбуватиметься мистецький перформанс із порожніми стільцями, відповідно до кількості політичних ув’язнених), виставленими у формі ґрат із їхніми іменами. Водночас зачитуватимуться усі імена, дати та локації ув’язнення на території РФ та відбуватиметься збір підписів.

 – Мета акції: підтримати і донести до загалу вимоги Сєнцова, які він висунув, розпочавши голодування. Його мета – привернути увагу світу до політв’язнів, які знаходяться на території Росіїйської Федерації та в окупованому Криму і домогтися процесу їх звільнення. За останніми даними, близько 70-75 людей незаконно утримуюься на території РФ і в Криму, – говорить Марія Кравченко, прес-менеджер ГО “Форум Видавців”. 

Співорганізаторами заходу виступають  ГО «Український центр Міжнародного ПЕН-клубу», ГО «Форум видавців», офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» та Кримський дім у Львові.

Їх спільні вимоги виглядають так:

– Ми вимагаємо від Президента та парламенту України створити пост спецпредставника з прав українських політв’язнів, які утримуються в Росії та на території окупованого Криму; якнайшвидшої розробки та ухвалення адекватного закону, який буде визначати статус “політичних ув’язнених” та регулювати питання соціального захисту, підтримки та гарантій для них та членів родин усіх категорій незаконно утримуваних на території країни-агресора осіб.

– Ми вимагаємо від уряду України сприяти винесенню питання звільнення усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 самміту G-7, який відбуватиметься в Канаді 8-9 червня, та на який запрошено представників нашої держави. Зокрема ініціювати окремий перемовний процес між Росією та Україною зі звільнення громадян України, які засуджені в Росії та окупованому Криму за політичними мотивами і виступити посередниками у таких перемовинах.

– Ми вимагаємо від Верховної ради України звернутися до парламентарів західних держав з вимогою посилити політичний та економічний тиск на РФ як країни, яка грубо та свавільно порушує усі існуючі міжнародні стандарти, норми, домовленості та свободи; запровадження персональних санкцій щодо тих, хто причетний до фабрикування політичних справ і насильства стосовно політичних в’язнів, які опинилися в заручниках у РФ.

– Ми вимагаємо у влади РФ негайно звільнити усіх незаконно затриманих, ув’язнених та засуджених політичних в’язнів з України, до території якої також відноситься і Автономна Республіка Крим.

Syla.news

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *