Від Парижа до Ріо-де-Жанейро. 14 найкрасивіших бібліотек світу

Коли мова заходить про архітектуру, ми думаємо про приголомшливі фасади храмів і театрів, музеїв і галерей, урядових будівель і університетів. А ще своїм інтер’єром вражають бібліотеки, пише НВ Style. 

 

Відомий флорентійський фотограф Массімо Лістріах представив нову широкоформатну книгу Найкрасивіші бібліотеки світу (The World’s Most Beautiful Libraries), куди увійшли світлини та історії найнезвичніших бібліотек світу, зведених з XV століття і до наших днів.

Пропонуємо подивитися на 14 чудових бібліотек з книги Массімо Лістрі.

Бібліотека Кремсмюнстерського абатства, Кремсмюнстер, Австрія

Кремсмюнстерське абатство – один із найстаріших і найбільших монастирів Австрії. Його бібліотека була побудована архітектором Карло Антоніо Карлоне в 1670 році і налічує близько 170 тисяч книг.

 

Бібліотека Джіроламіні, Неаполь, Італія

Ця унікальна бібліотека з’явилася в 1586 році та вважається найстарішою в Неаполі. У ній зберігається багата колекція рукописів, інкунабул, рідкісних видань і старих музичних партитур. Разом з церквою, бібліотека становить величезний історичний комплекс.

© Massimo Listri/Taschen

 

Ватиканська бібліотека

Бібліотека має у своєму розпорядженні найбагатше зібрання рукописів середньовіччя й епохи Відродження. Книгосховище засноване в XV столітті папою Сикстом IV, зараз у фондах бібліотеки зберігається близько 1,6 мільйона друкованих книг, 150 тисяч манускриптів, 8300 інкунабул, понад 100 тисяч гравюр і географічних карт і 300 тисяч монет і медалей.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека Жуаніна, Коїмбра, Португалія

У 1537 році король Португалії Жуан III переніс португальський університет з Лісабона в Коїмбри. Сюди Жуан запросив багатьох видатних португальських і європейських викладачів і, звичайно ж, відкрив бібліотеку.

© Massimo Listri/Taschen

 

Королівська бібліотека в Палаці Марфа, Марфа, Португалія

Найбільший королівський палац в Португалії був зведений в 1771 році в лісабонському передмісті Мафра в стилі зрілого бароко для короля Жуана V і його дружини Анни Австрійської. До складу палацового ансамблю входить грандіозна бібліотека.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека Трініті-коледжу, Дублін, Ірландія

Бібліотека Трініті-коледжу – одна з найбільших і найстаріших бібліотек Ірландії. Книгосховище, побудоване в 1732 році, займає цілих п’ять великих будівель, а родзинкою бібліотеки вважається її “довгий зал” – просторе й урочисте двох’ярусне приміщення з бюстами відомих письменників і вчених.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека Святої Женев’єви, Париж, Франція

Це одна з найбільших публічних бібліотек Парижа, побудована в 1843-1851 роках в наслідування архітектури італійського Відродження за проектом Анрі Лабруста. Розташована на пагорбі Святої Женев’єви і зберігає понад два мільйони книг.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека монастиря Святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія

Найдавніша бібліотека в Швейцарії, заснована в монастирі Святого Галла першим абатом цієї обителі святих Отмаром на початку VIII століття. У фондах бібліотеки в стилі рококо перебувають близько 160 тисяч примірників книг.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека абатства Адмонт, Адмонт, Австрія

Бібліотека абатства Адмонт побудована інженером Вільгельмом Бюхером в 1865 році. Будівля поєднує в собі декілька архітектурних стилів – від раннього бароко до неоготики.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека Страховського монастиря, Прага, Чехія

Ця бібліотека при монастирі існує вже понад 800 років. Найдавніші екземпляри бібліотеки відносяться до XII століття. Зараз у фондах бібліотеки налічується близько 200 тисяч книг.

© Massimo Listri/Taschen

 

Португальська королівська бібліотека, Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Бібліотека була заснована в 1837 році, і з 1900 року стала публічною. Через своє зовнішнє і внутрішнє оздоблення приміщення бібліотеки стало однією з міських визначних пам’яток і неодноразово з’являлося в різних фільмах. У 2014 році журнал Time назвав бібліотеку четвертою за красоюі серед усіх бібліотек світу.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека Рейксмюсеума, Амстердам, Нідерланди

Рейксмюсеум входить до першої двадцятки найбільш відвідуваних художніх музеїв світу, а його дослідницька бібліотека, побудована в 1885 році, зберігає цінні матеріали, починаючи від аукціонних каталогів і закінчуючи рідкісною періодикою.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека абатства Оттобойрен, Оттобойрен, Німеччина

У монастирському комплексі Оттобойрен можна відвідати бібліотеку з більш ніж 15 тисячами друкованих видань. Бібліотека була побудована ще в 764 році.

© Massimo Listri/Taschen

 

Бібліотека абатства Віблінген, Ульм, Німеччина

Бенедиктинський монастир Віблінген був заснований в 1093 році, а зал бібліотеки з’явився тут між 1737 і 1744 роками. Бібліотека являє собою яскравий зразок стилю рококо з унікальними фресками та скульптурами.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *