У Полтаві встановлять пам’ятник архітектору Вайнгорту, який відбудував місто після Другої світової війни

Незабаром у Полтаві відкриють пам’ятник Вайнгорту. Працюючи головним архітектором міста з 1939 по 1970 рік, Лев Семенович відбудував місто після жахливих руйнувань Другої світової війни, відстояв спорудження нового театру, відновлення Хрестовоздвиженського монастиря та збереження дзвіниці Свято-Успенського храму.


Кошти на встановлення пам’ятника збирали небайдужі. Про це повідомляли в ГО “Save Poltava”:

Народ, ви неймовірні! Станом на 21.00 5-го листопада зібрано 167779,27 ₴ тобто навіть трішки більше потреби! Збір коштів зупиняємо! Незабаром повідомимо про дату відкриття пам’ятника. Також найближчим часом викладемо прізвища усіх благодійників. Дякуємо вам уклінно!, – написали у “Save Poltava” ще 5 листопада.

Також на сторінках “Save Poltava” показали постамент і сам пам’ятник архітектору.

Сам пам’ятник буде розташовано по вулиці Зигіна, 1.

Постать Лева Вайнгорта є важливою для Полтави, бо завдяки його умілому плануванню як архітектора, промислові підприємства міста були винесені за залізницю, сплановані житлові мікрорайони. У 1960 роках Вайнгорт керував спорудженням пам’ятників, меморіального комплексу Солдатської Слави, автомобільно-залізничного мосту через Ворсклу, Будинку культури бавовнопрядильного комбінату, розбивкою Полтавського міського парку, який у 1987 році в конкурсі парків зайняв друге місце, поступившись лише Ізмайлівському парку в Москві. За величезного сприяння Вайнгорта був відновлений Хрестовоздвиженський монастир, а також збережена дзвіниця Свято-Успенського собору.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *