У Полтаві поставлять пам’ятник архітектору Вайнгорту, що відбудував місто після Другої світової

У Полтаві завершився конкурс на створення пам’ятника архітектору Леву Вайнгорту. Серед трьох робіт оберуть одного переможця. Його ім’я оголосять наступного тижня, сказала головна архітекторка області Ірина Особік.


Один із цих трьох макетів стане реальним пам’ятником архітектору Леву Вайнгорту. Результати конкурсу повідомлять за кілька днів, розповіла головна архітекторка області, Ірина Особік.

“Умовами цього конкурсу передбачалося встановлення жанрової міської скульптури для того, щоб вона була максимально інтегрована у міський простір і була відповідна до людей, які будуть до неї підходити”, – сказала Ірина Особік, членкиня ГО “Save Poltava”. 

Картинки по запросу Ірина Особік

Імена скульпторів, які зробили ці макети не можна розголошувати, поки не оголосять переможця.

На цьому макеті – пам’ятник Вайнгорта стоїть на п’єдесталі, а сам архітектор тримає під пахвою робочі креслення.

На іншому – статуя архітектора біля двох частин колон-капітелів. Поруч з ними, за словами Ірини Особік, будуть інтерактивні стели з зображеннями тих об’єктів архітектури Полтави, які будував та реставрував Вайнгорт.

Третій макет – із кодовою назвою “Епоха ренесансу” – це скульптура Лева Вайнгорта поруч зі стелою. На ній – тривимірні макети будівель, які утворюють ансамбль Круглої площі.

А це – Борис Тристанов – один з членів журі, член ГО “Save Poltava”. 

Картинки по запросу тристанов

“Основним, що для нас було важливим, щоб фігура Вайнгорта була такою, яким ми його знали – особисто, як хтось із членів журі, такі, як я – знали його за фотографіями, але образ Вайнгорта у всіх членів журі вже склався. Хотілося, щоби й скульптури відповідали нашим очікуванням”, – сказав Борис Тристанов.

Пам’ятник встановлять за кошти меценатів за будівлею облдержадміністрації, зазначила Особік.

Зображений на цих фото із книги Лев Вайнгорт працював головним архітектором Полтави у 1939 – 1970 роках. Він керував відновленням цих будівель на Круглій Площі після Другої світової війни, відновив Білу Альтанку та керував реставрацією Краєзнавчого музею.

Роман Коржик, Артур Оксениченко, Poltavske.TV

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *