У Китаї відкрився найдовший у світі міст через море, який з’єднує Гонконг, Макао і Чжухай

У Китаї відкрили найдовжий у світі морський міст, що поєднав Гонконг, Макао і Чжухай. Він має довжину 55 кілометрів, пише BBC.


Міст будували 9 років, кілька разів затримували відкриття та витратили $20 мільярдів доларів. Для його будівництва використали 400 000 тонн сталі, якої б вистачило для того, щоб побудувати 50 Ейфелевих веж. Міст здатен витримати землетруси і тайфуни, передає Inspired. 

Він поєднав три ключових пункти в східній частині Китаю – Гонконг, Макао та Чжухай.

Близько 30 кілометрів мосту перетинають море в дельті Перлинної річки. А для того, щоб кораблі могли вільно пройти, частина мосту 6,7 кілометра опускається в підводний тунель між двома штучними островами.

Для руху транспорту міст відкриється 24 жовтня. Проте, для того, щоб проїхати ним, потрібно отримати спеціальний дозвіл, що надається за системою квот.

Проте не всі позитивно ставляться до відкриття мосту. Місцеві медіа назвали його «мостом смерті», бо на будівництві загинуло 9 робітників з боку Гонконгу. А журналістаи BBC повідомили, що ще 9 – загинули б боку материкової частини. Також сотні робітників отримали травми.

Також організації з охорони природи кажуть, що міст серйозно шкодить морським жителям. Наприклад, кількість дельфінів біля вод Гонконга зменшилася зі 148 до 47 за останні 10 років, згідно з інформацією World Wide Fund for Nature.

Фото: commons.wikimedia.org

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *