Що таке “Львівська Майстерня Андерграунду” і чому варто йти на їх “Вилазку 001”

Є масова культура, є елітарна, а є – культура андеграундна. У цьому трикутнику й блукають виробники й споживачі культурного продукту. Авторський андеграундний продукт роблять у  “Львівській Майстерні Андерграунду”.


Три кити

 

Позаяк ера традиційної культури закінчилася, сьогодні світом правлять елітаризм, маскульт та андеграунд. У цьому функціональна відмінність цих типів культур?

 

Культура елітарна вимагає від глядача певного рівня підготовки і знань. Зрозуміти оперу Вагнера, роман “Улліс” Джеймса Джойса, чи картину Івана Труша “Венеція” можна, коли маєш хоча би елементарну базу в музиці, літературі чи мистецтві.

 

Культура ж масова не вимагає від споживача підготовки. Вона говорить: “ось, їж, ковтай”. Не треба мати певний рівень підготовки, щоби слухати і розуміти “Потапа і Настю”, Олега Винника чи Михайла Поплавського.

 

Культура андеграунду є складнішою для трактувань і розумінь, ніж попередні дві. Буде не зовсім вірно сказати, що андеграунд стоїть посередині між елітарним і масовим, хоча частка рації у цій тезі все ж є.

 

До зустрічі з андеграундним продуктом потрібно бути готовим, але дорогою на концерт чи  виставку твій друг чи подруга хоча би трохи підготує тебе до рефлексій андеграунду. А далі – самоосвіта, власний досвід.

 

Світлина від Львівська Майстерня Андерграунду.

Тож якщо ви нічого не знаєте про андеграунд – ідіть у “Львівську Майстерню Андеграунду”. Там вам розкажуть і покажуть. Не все, звісно, але бодай дадуть вам карту, певний компас і путівник, з яким вже простіше буде рухатися тунелями андеграундної культури.

 

ЛМА

 

“Львівська Майстерня Андерграунду” – це група небайдужих до мистецтва людей, які сприяють розвитку культури в місті та регіоні. ЛМА планує створити додатковий майданчик для реалізації ідей, проявів, експериментів, а також ознайомлення публіки з локальними художниками, музикантами та будь-якими іншими митцями.

 

ВИЛАЗКА 001

 

Це наша перша подія “Львівської Майстерні Андеграунду”, яка пройде у форматі фотовиставки-вечірки. Фотовиставка присвячена урбан культурі та вуличному стилю. Лайн-ап складається з місцевих діджеїв, які грають електронну музику.

 

На виставці будуть фотографії у такому стилі:

Роман Коржик, Журнал “Артефакт”

Фото на обкладинці: Юля Степанюк

Журнал “Артефакт” існує завдяки вашій підтримці! Ми хочемо робити більше якісних матеріалів, покращувати сайт, винагороджувати наших дописувачів, дизайнерів та всіх, хто допомагає розвиватися виданню.

Підтримайте нас невеличким благодійним внеском.

Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *