На аукціоні Sotheby’s картину французької художниці купили за 7,2 мільйонів $

«Портрет Мухаммеда Дервіш-хана» художниці Елізабет-Луїзи Віже Ле Брен продали на Sotheby’s в Нью-Йорку за 7,2 мільйона доларів. Це стало рекордом для картин, написаних жінками в 16-19 століттях. 


Про це пише Artnews, передає The Village. 

На портреті в натуральну величину зображений посол Індії, який приїхав до Франції в 1788 році. Картину вперше показали в 1789 році у Парижі.

Купили ось цю картину, яка називається «Портрет Мухаммеда Дервіш-хана»:

                                                                                       

Елізабет-Луїзу Віже Ле Брен вважають однієї з найбільш видатних художниць свого часу. Вона була портретисткою королеви Марії Антуанетти, інших членів королівської сім’ї, аристократів.

zhinka

Елізабет Віже-Лебрен (повне ім’я — Марі Елізабет Луїза Віже-Лебрен фр. Élisabeth-Louise Vigée-Le Brun; 16 квітня 1755 — 30 березня 1842) — відома французька художниця, майстер світського портрету. Створила 662 портрети, 16 сюжетних картин, близько 200 пейзажів. Автор книги «Спогади» (1835).

Картину Ле Брен «Портрет художника» 1774 року продали на аукціоні Christie’s за 1,5 мільйона доларів два роки тому.

Сотбі (англ. Sotheby’s) — четвертий найстаріший аукціонний дім світу. Разом із аукціонним домом Крістіс займає приблизно 90 % світового ринку аукціонних продажів антикваріату, предметів мистецтва тощо.

Фірма «Сотбіс» (Sotheby’s) проводить понад 350 аукціонів на рік, більшість проходить у двох головних торгових залах — у Нью-Йорку й Лондоні. Інші аукціони проводять у Гонконзі, Амстердамі, Женеві, Парижі, Мілані, Цюриху, Мельбурні і Сингапурі.

Аукціон має свої представництва в 29 країнах світу: Європі (15), Азії (8), Америці (6). Участь в аукціонах «Сотбіс» може взяти будь-хто, причому абсолютно безкоштовно.

За 3-7 днів до початку торгів усі лоти виставляються на загальний огляд. Каталог будь-яких торгів можна одержати протягом місяця до проведення аукціону. Вони містять опис кожного лота, інформацію про його походження й експонування, посилання, згадки у спеціальній літературі і приблизна вартість. Учасник може запропонувати ціну за лот, що виставлений з аукціону «Сотбіс», особисто відвідавши торги чи подавши заявку на заочну участь.

Нерідко допускається прийняття ставки від потенційного покупця телефоном. «Сотбіс» стягує комісійні, так званий відсоток покупця. Комісійні додаються до найвищої ціні, запропонованої переможцем аукціону (аукціонна ціна), і входить у загальну вартість купівлі. Для оплати купівлі «Сотбіс» приймає чеки чи перекази, кредитні карти Visa, MasterCard і American Express, і навіть готівку (з вирішенням обмежень). Одержати свою покупку можна в торговому залі чи на пошті.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *