Гурт “Онейроїд” зіграє в Полтаві сольну програму

28 січня о 18.00 у полтавському гриль-пабі “Ворскла” (вул. Соборності, 27) гурт “Онейроїд”зіграє сольний концерт та презентує альбом “PS” (Періодична система) у виконанні Оксани Дронової. Вхід – 60 грн. Для учасників АТО – безкоштовно. 

Онейроїд — альтернативна група, утворена в Полтаві 25 грудня 1992 року з ініціативи медиків Андрія Боркунова (вокал, гітара) та Анатолія Воліка (тексти, бас).

Ще до створення «Онейроїда», починаючи з середини 1991 року, Андрій «Бурлік» Боркунов періодично влаштовує спонтанні вуличні концерти в Полтаві, виконуючи під акустичну гітару репертуар і . Зародком майбутньої групи стало звернення Волика до Боркунова з пропозицією покласти на музику його тексти. Незабаром після цього, Андрій включив кілька пісень Волика («Дуля», «Инне», «Суринам») в програму своїх вуличних виступів, під час одного з яких (у вересні 1992-го) його помітив Михайло Шамраєвський, на той час басист гурту «Шок Оскал», і запропонував Боркунову «сколотити банду».

25 грудня 1992 відбулася перша репетиція вдома у Шамраєвського, в ході якої виникла пісня «Вовка». Через кілька днів, Волик і Бурлік порадившись, дали новій групі назву «Онейроїд», зафіксувавши в цій назві своє обопільне захоплення психіатрією. Офіційно «Онейроїд» святкує свій день народження 25 грудня — в день перших зборів у Шамраєвського на квартирі.

Перший альбом «Онейроїд» записує під акустичні гітари і губну гармошку в грудні 1992 року в квартирі Волика і носить назву «Пост-панк манипуляции», і включає пісні «Анна Каренина», «Суринам», «Кто-то увидел солнце» (перша пісня «Онейроїда»), «Это все-таки я», «Вовка», «Инне» та інші. Запис згодом був загублений.

Матеріали альбомів «Пост-панк манипуляции» (1992) і «День Рождения Гастелло» (1993 рік, запис не проводився) лягли в основу концертної програми, показаної на першому полтавському панк-фестивалі «Майбутнього немає!», проведеному групою «Онейроїд» в день своєї першої річниці. На фестивалі тоді також виступали: «Арахнофобія», КГБ, КАА («Клуб анонімних алкоголіків»), «Епітафія». Ця подія стала не лише першим панк-фестивалем, але й першим клубним концертом у Полтаві. Хіти групи цього періоду: «Вовка», «Детство, прощай», «Українська мова».

На початку 2008 року група записує демо-альбом «Natasha», саунд якого суттєво відрізняється від попередніх альбомів, і можна означити як психоделічний spoken-word. Перший раз його було презентовано у Харкові навесні 2008 року. Склад проекту «Natasha»: Оксана Дронова (екс- Jam Cherry) — вокал; Валерій Власенко — гітара; Макс Ржеко — бас-гітара; Фелікс Бродський — духові; Олександр Безсонов — баян; Дмитро «Бандурист» Яцько — бандура; Ігор Малюков — барабани;

У березні 2008 року по групи повертається учасник першого складу групи Валерій Власенко — цього разу на місце гітариста, яке вдало займає і по сьогодні.

У квітні 2008 року у Полтаві проходить організований «Онейроїдом» триб’ют Єгору Лєтову на якому виступає також немало груп з інших міст.

Восени група вдруге вибирається в тріп на плато Карабі в Криму, де грає під землею у печері Віола, де також відбувається спільний сейшен з групою «Дахабраха».

Завдяки участі Валерія Власенка, який був саундпродюсером альбому «Giftstoffe» (третього офіційного релізу в історії колективу), саунд «Онейроїда» стає жорстким та дуже динамічним.

У концертах цього періоду та записі альбому «Giftstoffe» бере участь давній знайомий групи Володимир Гречуха (перкусії), який, однак, не пробув у групі більше року.

Всі концерти 2008 року Бурлік присвятив пам’яті Єгора Лєтова.

Навесні 2009 року група дає концерт у харківському Планетарії з програмою «Natasha». Майже весь концерт було записано зі звукорежисерського пульту.

У травні 2009 року Oneyroid запрошує до Полтави молодий проект всенародно улюбленого Олександра Піпи (екс-ВВ, екс-БОРЩ) @TRAKTOR для спільного виступу, який в результаті став справжньою подією для Полтави. Також цей концерт став першим шоу для нового перкусіоніста Дмитра Білоконя.

У жовтні 2009 р. альбом «Giftstoffe» (з німецької — «отруйні речовини») видається на лейблі Moon (тираж — ). Стиль альбому «Giftstoffe» можна визначити як психоделічний мілітарі-індстаріал рок. 3 жовтня відбулась презентація альбому «Giftstoffe» в клубі «Бочка» (м. Київ), де разом з «Онейроїдом» виступили @TRAKTOR.

Восени 2009 року група організовує в Полтаві триб’ют групі «Брати Гадюкіни» на знак пошани до померлого у серпні лідера Сергія Кузьмінського, музика якого багато значила для учасників команди. Oneyroid також виступає на цьому заході у розширеному складі: на сцені грають одночасно 10 музикантів, у тому числі один з давніх учасників групи Андрій Воробйов (соло-гітара).

Взимку 2009-2010 рр. було завершено студійний запис альбому «Natasha».

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *