Евакуйовані назавжди. Фільм про українців, депортованих із Закерзоння

6 березня на великий екрани виходить перша частина документально-художнього фільму «Евакуйовані назавжди». Стрічка, яка бере за живе, бо у ній відображено трагічні моменти депортації українців із Закерзоння. Про це і не тільки під час прес-конференції розповіли творці фільму. 

Ця тема є близькою для львів’ян та жителів Західної України, адже чимало людей, яких депортовували у 1944-1951 роках, а також їх родичів і нащадків проживає на Львівщині.

06.03.2018 року о 17 год. 30 хв. у Мережа “Кінопалац” Львів на Театральній відбудеться довгоочікувана Презентація першої частини фільму “Евакуйовані назавжди”.

Пам’ять про ті події об’єднує українців у культурні товариства та громадські організації, мета яких – шанувати пам’ять про ті події, робити все аби подібні ситуації більше не мали місце в українській та світовій історії.  Про це і не тільки розповіла режисерка стрічки Любов Терлецька.

Евакуація перш за-все торкнулася українців, прихожан Греко-Католицької церкви. Тоталітарний режим СРСР та польська влада не тільки переселила українських мирян, а й потім переслідувала їх за релігійні переконання, змусивши УГКЦ переходити у підпілля.

За словами автора ідеї фільму отця Івана Качанюка, перша частина фільму “Евакуйовані назавжди” показує, як звичайні українці зазнавали переслідувань та не втрачали своєї віри, незважаючи на репресивні дії радянської влади.

Продюсер стрічки Сергій Устюков розповів, що фільм також планують показувати в інших містах України та закордоном. Під час показів картини творці збиратимуть кошти для створення другої частини “Евакуйованих”. Першу ж частину зняли за кошти доброчинців.

Довідка:  Документально-художній фільм з двох частин про депортованих українців із Закерзоння у 1945-46 рр., які поселилися в с. Терновиця, Івано-Франківської обл. та були активними вірянами переслідуваної на той час Української Греко-Католицької Церкви. І частина носить назву “Евакуйовані назавжди”, ІІ частина – “Переслідувана правда”. Метою проекту є збереження пам”яті про нашу національну та духовну ідентичність, передаючи наступним поколінням свідчення людей, які пережили страшні випробування і при цьому залишились вірними українському народу та УГКЦ.

На фоні сучасних подій євроінтеграції України ми бачимо проблему асиміляції українців, відчуженість від рідної Церкви та культури. Ця проблема стосується також і тих, які покинули вимушено чи добровільно рідну землю в далекому минулому. Тому нашим проектом хочемо збудити національну та християнську свідомість.

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

More Readings