10 років підготовки, 160 робіт. У Луврі відкрили велику виставку на честь Леонардо да Вінчі

Куратори зібрали понад 160 робіт художника та винахідника. Деякі з них передали на час проведення виставки королева Великої Британії Єлизавета ІІ, засновник Microsoft Білл Гейтс і його дружина Мелінда. А в колекції самого Лувра знаходиться одна з найбільш відомих робіт да Вінчі – “Мона Ліза”.


У Луврі відкрилася одна з найбільш очікуваних і дорогих виставок у світі – виставка робіт Леонардо да Вінчі, присвячена 500-річчю з дня смерті великого художника. Як повідомляє ВВС, виставку готували майже 10 років і її проведення мало не зірвалося через дипломатичний скандал.

Малюнок циркуля в записнику художника

Куратори зібрали понад 160 робіт художника. Деякі з них передали на час проведення виставки королева Великої Британії Єлизавета ІІ, засновник Microsoft Білл Гейтс і його дружина Мелінда. А в колекції самого Лувра знаходиться одна з найбільш відомих робіт да Вінчі – “Мона Ліза”.

Виставка буде відкрита протягом чотирьох місяців. Очікується, що за цей час її відвідає понад півмільйона осіб. Крім робіт да Вінчі представлені також його записи та ескізи, що повинно допомогти відвідувачам краще зрозуміти методи роботи художника. Крім того, за допомогою технологій доповненої реальності відвідувачі зможуть побачити непомітні неозброєному оку деталі.

Недавні дослідження картин да Вінчі в інфрачервоному випромінюванні допомогли вченим помітити кілька шарів зображень, які ховаються під остаточним варіантом картини.

"Мадонна з веретеном"

Леонардо народився у місті Вінчі, в Тоскані, 1452 року. Його інтереси не обмежувалися живописом, він був також скульптором, архітектором, математиком. Кілька років перед своєю смертю в травні 1519 року він провів у Франції – за запрошенням короля Франциска I.

"Таємна вечеря" Леонардо да Вінчі, копія в Луврі

"Вифлеємська зірка та інші рослини"

малюнок "Вітрувіанська людина" в Луврі

Ця обставина стала одним з аргументів у недавній суперечці між Італією і Францією.

Виставка, яку Лувр готував протягом багатьох років, опинилася під питанням в кінці минулого року, коли італійська права партія “Ліга Півночі” виступила проти надання Франції кількох робіт художника, заявивши, що Італія, віддавши роботи, опиниться “на узбіччі великої політичної події”.

У листопаді минулого року заступник міністра культури Італії Люсія Боргонцоні заявила: “Леонардо був італійцем. Він лише помер у Франції. Франція не може отримати все”.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *