“Відшукування причетного”. BookForum оприлюднив тему і дати фестивалю

18-22 вересня 2019 року у Львові  відбудеться 26 BookForum – головний культурний фестиваль країни.  


Фокусна тема 26-го BookForum та 14-го Міжнародного літературного фестивалю – “Відшукування причетного” – назва одного з віршів Грицька Чубая.

“Ми постійно шукаємо причетних до глобальних зрушень, так наче це знання дасть нам якусь владу над цими процесами. І шукаємо їх найчастіше десь ззовні, недооцінюючи власний вплив на все, що відбувається довкола. Пошук спільної мови з іншими і розуміння, з ким цієї спільної мови навіть не треба шукати; турбота про довкілля, свіжий погляд на закостенілі тези; зв’язок між поколінням; зрештою, перемога у війні – усе це залежить насамперед від кожної конкретної людини.

Бо нема таких речей і явищ, до яких би ми не були прямо чи опосередковано причетні у цьому житті, навіть якщо ця причетність на перший погляд і не очевидна. І нема такої причетності, яка не передбачає відповідальність перед майбутнім, перед громадою і в першу чергу – перед власним сумлінням.Недаремно в українській мові слово «причетний» співзвучне до слова  «причина». А першопричина всього, що діється навколо – людина. І не якась абстрактна і узагальнена, а завжди дуже конкретна: з плоттю, кров’ю і свідомістю. 

На вибір цьогорічної фокусної теми надихнув один з віршів Грицька Чубая “Відшукування причетного”. До того ж, у 2019 ми відзначаємо 70 річчя від його дня народження”, – пояснює автор концепції фокусної теми Вадим Карп’як.

Упродовж 5 днів можна буде відвідати культурні та освітні заходи, поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Весь Львів традиційно перетвориться на Book Forum, адже події відбуватимуться у Палаці Мистецтв та 40 локаціях міста.

Основні заходи 26 BookForum:

  • 26 Національний книжковий ярмарок
  • 25  Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award»
  • 15 Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»
  • 14 Міжнародний літературний фестиваль
  • 11 Ніч поезії і музики
  • 10 Всеукраїнський бібліотечний форум
  • 8  Благодійна акція  «Третій вік: задоволення від читання»

Слідкуйте за новинами на bookforum.ua

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *