Відкрився крутий сайт про Лесю Українку. Там можна безплатно звантажити шрифти та ілюстрації для власної творчості
Дуже хороша новина: якщо ви організовуєте літературники та інші культурні події, то тепер вам буде легше робити афіші. З’явився сайт, де можна звантажити унікальні шрифти та ілюстрацію Лесі України. Чому саме Лесі? Бо цьогоріч Україна святкуватиме 150 років з дня народження поетки. Тому — якщо ви живете у Полтаві, Тернополі, Лубнах, Чернівцях та іншому районному чи обласному центрі — організуйте вечірку в честь Лесі, а дизайн події створіть на основі макетів, які можна звантажити на сайті 150imenlesi.org.
Про цю двіжуху повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.
А ще вони кажуть, що у Києві 25 лютого буде крутий івент на честь Лесі:
Наразі на сайті розміщена інформація про офіційне відкриття мистецького проекту «Леся Українка. 150 імен» з нагоди ювілейного року Лариси Петрівни Косач-Квітки. Захід відбудеться у день народження поетеси 25 лютого в Українському Домі і включатиме: експозицію, перформанс, змістовні дискусії на Радіо Леся та Косач Talks, а також презентацію першого повного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14-ти томах. Подію, яка стане справжнім культурно-медійним епіцентром, можна буде відвідати з дотриманням карантинних обмежень 25 лютого за запрошеннями, а з 26 лютого до 8 березня — вхід безкоштовний.
Повне нецензуроване видання творів Лесі – це те, на що ми чекали всі. Без сарказму, уточнюємо.
Радянська влада роками знищувала багатогранність образу Лесі Українки, формуючи з неї «народну борчиню». Ювілейний рік — це можливість зруйнувати вкорінені стереотипи та продемонструвати нові грані Лариси Петрівни. Грані, які є вражаюче близькими сучасному українському суспільству. Розроблена в Postmen айдентика є одним зі способів ефективно досягти цієї мети.
Лесю Українку називають однією з перших українських модерністок: її погляди були дуже прогресивними для свого часу. Більше того — вони є актуальними і зараз.І хоч Езра Паунд сформулював девіз модернізму «Зробити це новим!» лише в 1934 році, він є ключем до айдентики.
Ми використовуємо сучасні візуальні засоби для того, щоб наново відкрити Лесю Українку. Дати можливість кожному поглянути на неї як вперше. Відкрити нову грань та дізнатись щось близьке. Цього разу — без цензури та стереотипів, – говорять автори проєкту.
В чому прикол сайту. Що пишуть розробники?
Вони відмовилися від використання класичних фото Лесі Українки. Замість цього — створили сучасну ілюстрацію в різних кольорових варіаціях. І вийшло отак:
А ще там зробили крутий шрифт. Контраст та побудова літер в Arsenal надають йому виразності та м’якості, а дещо ліричний характер — українського колориту. Функціональним шрифтом є Open Sans:
Розробники айдентики дали поради, як зробити афішу крутою:
- Краще мінімізувати кількість тексту та зробити акцент на ілюстрації.
- Принципи створення графіки: простота форм, мінімум деталей та контрастні кольорові поєднання.
- При кобрендингу важливо залишати достатньо вільного простору між логотипами.
А ще пропонують юзати такі теги:
#ЛесяУкраїнка150імен #ЛесяУкраїнка150років
За додатковою інформацією та коментарями звертатись до менеджера з комунікацій Єлизавети Заремби ezaremba@postmen.com.ua
Журнал “Артефакт” існує завдяки підтримці читачів. Хочете, щоби в Україні існував та розвивався незалежний журнал про культуру — підтримайте нас:
Приват:
4149 4991 1010 5317
Монобанк:
5375 4141 0329 6272
Post a comment