Шпигун-супергерой. Як український письменник врятував від винищення цілий народ

Український письменник та етнограф Віктор Петров-Домонтович під час Другої світової був шпигуном у таборі нацистів і завдяки цьому зміг врятувати від геноциду народ караїмів, який проживав у Криму, на Півдні та Заході України.

 Про це розповів львівський історик Іван Сварник.

Караїми – це етнічна спільнота, народ, який проживав на території України. Їх релігія мала іудейське походження й тому в роки нацистської окупації, гітлерівці ставилися до них, як до євреїв. Однак, український історик Віктор Петров, довів, що це окремий народ. Це врятувало цілий етнос від винищення, – говорить пан Іван.

Український науковець тоді писав, що караїми, на відміну, від євреїв мали свою аристократію і це також відрізняє їх від іудеїв, проти яких нацисти проводили політику масового винищення.

Довідково: Віктор Платонович Петров (*10 жовтня 1894, Катеринослав — †8 червня 1969, Київ) — український письменник, філософ, соціальний антрополог, літературний критик, археолог, історик і культуролог; доктор історичних та філологічних наук. Разом з Валеріаном Підмогильним, Петров започаткував жанр українського інтелектуального роману, а також жанр романізованої біографії.

Свої твори писав також під псевдонімами Віктор Домонтович, Віктор Бер, Віктор Петренко та Борис Веріґо.

Роман Коржик, журнал “Артефакт”

Коментарі: Syla.news

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *