П`ять книг, які полегшать ваше життя. Літературний гід письменника

Всі книжки цього огляду, справді, покликані вирішувати проблеми, розв’язувати завдання і бути добрими помічниками у незвичних ситуаціях.

Але головне, що навіть на ті з питань – виховання, економіки, бізнесу – які видаються нам складними, автори відповідають легко і весело. Загалом це гасло професіоналів – бути зрозумілим навіть для того, хто вперше чує про предмет розмови, пише Ігор Бондар-Терещенко у блозі на сторінках видання Новое Время. 

 

 

Бенні Льюїс. Вільно за 3 місяці: Як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження. – Х.: Фабула, 2018

 

Мова у цій на диво практичній книжці про те, як заговорити будь-якою мовою, незалежно від віку та місцезнаходження. Її автор, відомий поліглот, блогер, мандрівник, дає практичні поради щодо вивчення різних мов. «Я впевнено зайшов та привітався з усі­ма угорською, як відомо, однією з найважчих мов у світі, – розповідає про свої лінгвістичні пригоди автор. – Наступної миті я вловив бразильський порту­гальський акцент, і хлопця відверто шокувало те, що ірландець розмовляє з ним його рідним португальським діа­лектом в одному з випадкових барів Будапешту. Згодом я впізнав подругу з Іспанії, і відразу ж вільно заговорив іспанською. Потім до нас приєдналася пара з Квебеку, тож я перейшов на квебекський діалект і французькі вислови. Тієї ночі я примудрився також поспілкуватися іта­лійською та есперанто й, окрім того, приголомшив тайського туриста кількома фразами базовою тай­ською мовою. Я навіть фліртував німецькою з однією нім­кенею, яку регулярно бачив на цих зустрічах».

Загалом у книжці наведено найефективніші методики і способи запам’ятовування нових слів, нові мовні техніки, а також дієві підказки і списки корисних безкоштовних інтернет-ресурсів. За допомогою цієї книжки читачі будь-якого віку і досвіду легко і швидко опанують будь-яку мову.

 

Джой Іто, Джефф Хау. Передбачення: що нам готує найближче майбутнє. – Х.: Віват, 2018

 

Ця книжка з’явилася тому, що ми переконані: для будь-якого періоду розвитку людства характерний власний набір загальних припущень і переконань. Ідеться не про погляди чи ідеології. Ідеться про припущення (несвідомі, а точніше – передсвідомі за своєю природою): сила краща, ніж слабкість; знання краще, ніж незнання; особистий талант прийнятніший, ніж несхожість. Тож в епоху, коли дві революції – одна технологічна, друга комунікаційна – з’єднались, вивільнилася вибухова сила, що змінила саму природу інновацій, змістивши їх із центру (від уряду та великих компаній) на периферію (до 23-річного виконавця панк-року та технологічного генія, який живе в Осаці, Японія).

Таким самим «оновленим» чином, у цій книжці нам пропонують цілком новий погляд на знання й освіту, синтез технічних, природничих і гуманітарних наук. При цьому автори не зациклені на тому, що чекає наше суспільство, а вже міркують, як готуватися до майбутніх викликів, і пропонують дев’ять основних принципів, з усвідомлення яких сучасній людині разом з однодумцями варто розпочинати будь-який проект. Завдяки практичним прикладам і даним передових досліджень та філософських концепцій, ця книжка допоможе адаптуватися й досягти успіхів у нашому непередбачуваному світі.

 

Генефа Швиданенко, Ольга Пестрецова-Блоцька. Бізнес-економіка: 9Z. – К.: Віпол, 2018

 

Ця книжка – з галузі «легко і весело про складне», а якщо серйозно, то авторки на яскравих прикладах образно діляться з читачами ідеями та кейсами з фінансового менеджменту і фінансового аналізу, побудови управлінського обліку і бюджетування на підприємствах. «Економіка може та має бути доступною для всіх, адже вона стосується і впливає на кожного з нас», – закликають авторки небайдужих читачів. Не забуті також інструменти прийняття рішень щодо управління витратами, і тут вже незайве буде згадати епіграф з Паустовського, який передує одному з перших розділів: «У будь-якій сфері людських знань міститься безодня поезії».

Загалом книжка поєднує корисні матеріали, висновки та рекомендації, засновані на багаторічному досвіді одного з провідних українських фахівців з економіки, професора та бізнес-консультанта підприємств. І через те, як подано матеріал, про бізнес-економіку хочеться читати ще і ще, адже наприкінці нас чекає заманливо гасло, ті самі 9Z: «Zалюбки Zбагачуватися Zнаннями, Zвитяжно Zабезпечувати Zміни, Zаохочувати Zаможне Zростання».

 

Іцхак Калдерон Адізес. Управління життєвим циклом корпорацій. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

 

У цій книжці одного з провідних світових експертів із менеджменту та автора 27 бестселерів, перекладених 30 мовами, презентовано теорію життєвих циклів організацій та прин­ципи управління організаційними змінами. Ця теорія та принципи дають змогу відрізнити нормальні проблеми в організації від аномальних та вчасно втрутитися, щоб забезпечити організаціям фінансовий розквіт. І теорія, і принципи пояснюють, чому організації ростуть, старі­ють та помирають, і що з цим робити. Вони описують та аналізують звичайний шлях зростання організацій та оптимальний шлях, яким ор­ганізаціям слід іти, щоб уникнути типових проблем зростання й старіння. Майже все у цій книжці – справжньому посібнику з виживання у бізнесі – взято з життя його автора. Так, наприклад, швидко ухвалювати рішення він навчився від двох своїх синів.

«Коли вони були малі, то завжди змушували мене брати їх до галереї ігрових автоматів, – дізнаємося ми подробиці такої стратегії. – Там вони більшість часу проводили за улюбленою грою: авто­мобільними перегонами. На свій подив я зрозумів, що хоча жоден із них ніколи у своєму житті не водив машини, вони завжди перемагали мене в перегонах. Секрет полягав утому, що вони грали в цю гру так багато разів, що знали комп’ютерну програму напам’ять. Вони знали, коли проїде машина і де є повороти. А оскільки я не знав, що трапиться наступної миті, то кожен поворот для мене був кризою. Я потрапляв в аварію. Так, знаючи дорогу попереду, ми можемо їхати швидше, бо робимо це проактивно. Аналогічно, якщо ми можемо спрогнозувати зміни, то знатимемо, що чекає на корпорацію попереду, і проблеми не стануть для нас несподіванкою».

 

Деніел Сіґел, Тіна Брайсон. Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини. – К.: Наш Формат, 2018
Проблем, які можна вирішити завдяки цій книзі, насправді набагато більше, аніж ті, про які у ній згадується. Адже мова про те, де вони коріняться, і звідки беруться. Чи то малюк влаштував істерику в магазині, дошкільник не хоче йти в дитячий сад, а чи школяр не вміє спілкуватися з однолітками – все це актуальні проблеми, які потребують психологічного розв’язання у першу чергу. З якою б проблемою не зіткнулися батьки, новаторська книга відомого вченого, фахівця в галузі дитячої та вікової психології, написана у співавторстві з експертом з вихованню, допоможе її вирішити. Чи не вперше погану поведінку дітей та їх примхи і комизування пояснюються певними етапами «зростання» мозку, що істотно полегшує розуміння ситуації.

З урахуванням цього факту в книзі представлені 12 революційних стратегій виховання, а також емоційного та інтелектуального розвитку дитини. Але найцікавіше – за допомогою книги батьки зможуть просто і доступно пояснити дітям, як працює мозок, завдяки чому навіть зовсім маленькі зможуть краще розуміти себе і контролювати свою поведінку. «Одна з найважливіших навичок, яким ми повинні навчити своїх дітей, – дізнаємося ми, – приймати розумні рішення в критичних ситуаціях. Необхідно, щоб вони зупинилися, перед тим як діяти, оцінили можливі наслідки, подумали про почуття інших, винесли моральні та етичні судження».

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *