П’ять найкращих книг 2018 року. Блог Білла Гейтса

У своєму блозі Білл Гейтс назвав п’ять книг, які привернули його увагу в 2018 році.


(…) Хороша книга – це відмінний подарунок: змістовний і невибагливий в упаковці (жодних батарей або матеріалів для збірки). До того ж, я думаю, нікому не завадить ще пара книг в житті, пише Новое Время. 

Цього року мій список книг вийшов досить еклектичним. Від практичного керівництва з медитації до серйозного занурення в автономну зброю і трилера про падіння колись багатообіцяючої компанії – кожен знайде собі щось до смаку. (…)

1. Тара Вестовер «Учениця»

Тара ніколи не ходила до школи і не відвідувала лікаря до того, як покинула дім у 17 років. Ніколи не думав, що проймуся історією дорослішання в мормонському суспільстві, але вона настільки хороший письменник, що змусила мене замислитися про власне життя, коли я читав про її неймовірне дитинство. (…)

2. Пол Шаррі «Армія з нікого»

Мало кого на свята займають думки про автономну зброю, але ця книга змушує замислитися про штучний інтелект, і її неможливо обійти. Це надзвичайно складна тема, хоча Шаррі надає зрозумілі пояснення і показує плюси і мінуси війни машин. (…)

3. Джон Каррейра «Погана кров»

Кілька друзів рекомендували мені цю книгу. Каррейра вичерпно описує внутрішній процес зльоту і падіння компанії Theranos. Історія вийшла навіть більш божевільною, ніж я очікував – я не міг відірватися від книжки. У ній є все: заплутані схеми шахрайства, корпоративні інтриги, розповіді про обкладинки журналів, зруйновані сімейні відносини і падіння компанії, яка колись оцінювалася майже в $10 млрд.

4. Юваль Ной Харарі «21 урок для 21 століття»

Я фанат всього, що пише Харарі, і його остання книга – не виняток. (…) Якщо події в світі в 2018 році залишили вас враженими, то «21 урок…» покаже вам, як можна обробляти новини і міркувати про проблеми навколо нас.

5. Енді Паддікомб «Велике керівництво з медитації та усвідомленості»

(…) Книга починається з особистої історії Паддікомба, як він зі студента університету виріс до буддійського ченця, а продовжується захопливим поясненням, як правильно медитувати. Якщо ви замислювалися про спроби свідомого життя – це найкращий початок.

Переклад НВ

Повна версія

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *