Рідкісні рукописи Шарлотти Бронте та Джейн Остін купили на аукціоні та показуватимуть у відкритому доступі

Невідомі раніше рукописи Шарлотти Бронте та Джейн Остін купили на аукціоні та показуватимуть у відкритому доступі

Громадська ініціатива “Друзі національної бібліотеки” придбала у приватній колекції, що має назву “Бібліотека Гонресфілда” тисячі унікальних рукописів. Серед них – тексти Шарлотти Бронте та Джейн Остін.


Всю колекцію “Бібліотеки Гонресфілда” викупили за 15 мільйонів фунтів стерлінгів.

 

 

«Скарбницю» рідкісних літературних творів, як-от Джейн Остін та сестер Бронте, зберегла для британської публіки найбагатша людина країни, передає видання Індепендент. 

 

 

Шарлотта Бронте — англійська письменниця. Авторка знаменитих романів «Джен Ейр», «Вільєтт», «Вчитель».

Джейн Остін — англійська письменниця, предтеча реалізму в англійській літературі, сатирик, писала так звані романи моралі. Її книги є визнаними шедеврами, які поєднують в собі простоту сюжету, глибоке психологічне проникнення в душі героїв і іронічний, м’який, істинно «англійський» гумор.

Була відомою насамперед своїми шістьма основними романами, в яких трактується, критикується та коментується британська шляхта наприкінці 18 століття.

Сюжети Остін часто досліджують залежність жінок від шлюбу в пошуках сприятливого соціального становища та економічної безпеки. Її роботи критикують романи чуттєвості другої половини 18 століття і є частиною переходу до літературного реалізму 19 століття. Її використання уїдливої іронії, а також реалізм, гумор та соціальні коментарі вже давно заслужили визнання серед критиків, науковців та популярної аудиторії.

Героїні творів Остін — сучасні їй панянки із верстви не дуже заможних дворянських родин, а головна тема творчості письменниці — мораль англійського суспільства ранньої індустріальної епохи.

Друзі бібліотек — це неприбуткові ініціативи або організації, створені для підтримки бібліотек у громадах. Групи «друзів бібліотек» складаються з волонтерів, мають статут і організаційну структуру та тісно співпрацюють з працівниками підопічної бібліотеки. Друзі бібліотек широко поширені у США, Великій Британії, Австралії, Франції, Південній Африці.

Діяльність Друзів бібліотек є різноманітною та включає захист інтересів бібліотек та користувачів, отримання підтримки з боку влади, поширення інформації про бібліотечні послуги.

Деякі групи «друзів» створені насамперед для того, щоб збирати кошти для розвитку бібліотек, наприклад, з регулярних членських внесків або продаючи вживані книги. Поширеним є також агітація проти закриття бібліотек.

Групи «друзів бібліотек» як правило мають організаційну структуру та статут, а також включають членські внески. У США вони мають статус неприбуткових організацій, у Великій Британії — благодійних, у Франції — комунальних.

Групи «друзів» створюються на місцевому рівні для підтримки конкретної бібліотеки та на національному рівні. Друзі бібліотек у США щорічно святкують Національний тиждень друзів бібліотек. Метою його відзначення є підвищення обізнаності про послуги бібліотек в громаді та сприяння членству у групах.

Деякі групи «друзів» створювались для сприяння відкриттю нових бібліотек. У Неаполі, штат Флорида, у 1957 році була створена група з метою побудови нової бібліотеки округу Коллієр. Друзі бібліотек африканських сіл (Friends of African Village Libraries) — неурядова організація, яка була створена для побудови бібліотек у віддалених африканських селах. В Австралії друзі бібліотек також мають групи «молодих друзів», перша була створена для бібліотеки Мурріндінді у штаті Вікторія в 1991 році.


 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *