«Наші Інші»: у видавництві «Човен» вийде книжка про національні меншини України

Видавництво «Човен» презентує книжку «Наші Інші. Історії українського різноманіття». Це збірка репортажів про національні меншини і реалії життя етнічних спільнот в Україні. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.


Вірмени, німці, турки-месхетинці, євреї, румуни, шведи — Україна є домом для десятків різних народів, і кожен додає їй барв і повноти.

Репортерка Олеся Яремчук об’їздила багато поселень, від гамірних міст на Донбасі й Буковині до тихих сіл Бессарабії та Закарпаття, щоб задокументувати, як наші національні меншини живуть нині та яку пам’ять бережуть про своє минуле.

У книжці «Наші Інші. Історії українського різноманіття» зібрано чотирнадцять щемких і пізнавальних історій, історій людей і народів, які творять українську спільноту.

«Такою є наша Україна, ця «серединна земля», де століттями прокочувалися хвилі добровільних або вимушених міграцій, залишаючи по собі острівці різних культурних спільнот, а згодом, уже в ХХ столітті, прокотилося дещо інше — коток планової мовної, культурної, релігійної (а радше антирелігійної), побутової, світоглядної — якої ще? — уніфікації. — Пише у передмові до книжки поет і літературознавець Остап Сливинський.  — Саме так ця наша Україна зараз виглядає, така її модель: сіре громаддя типової радянської забудови, серед якої тільки найпильніше око помітить щось інше, що вціліло в новому, «впорядкованому» краєвиді завдяки чи то чийомусь недогляду, чи то чиїйсь затятій упертості.»

Книжка «Наші Інші» — це спроба розповісти українському читацтву про спільноти, які перебувають на межі різних ідентичностей, мов і культур.

Ідея проекту про національні меншини виникла наприкінці 2015 року, а перші тексти — у вересні 2016-го. Упродовж трьох років в онлайн-часописі «The Ukrainians» було опубліковано дев’ять матеріалів циклу, які доступні на сайті в мультимедійному форматі.

П’ять нових ексклюзивних матеріалів для книжки «Наші Інші» було написано 2018 року завдяки підтримці Українського культурного фонду. В останніх репортерських виїздах брав участь відеограф Сергій Полежака, співзасновник компанії «New Cave Media», який створив короткі  відеоісторії до книжки, які незабаром можна буде переглянути у вільному доступі в інтернеті.

У 2018 році медіапроект «Наші Інші» номіновано на ADAMI Media Prize, нагороду для журналістів і журналісток із країн Східного партнерства ЄС.

З нагоди виходу книжки презентації відбудуться у п’яти містах.

30 листопада, 18.30. Львів, Книгарня «Є», пр. Свободи, 7. Модератор — Остап Сливинський.

3 грудня, 18.30. Київ, Книгарня «Є», вул. Миколи Лисенка, 3. Модераторка — Ганна Улюра.

4 грудня, 18.00. Ужгород, Закарпатська Обласна Наукова бібліотека, пр. Свободи, 16. Модератор — Андрій Любка.

6 грудня, 18.00. Слов’янськ, Книгарня «Є», вул. Василівська, 27. Модераторка — Катерина Гончар.

15 грудня, 18.00. Одеса, Громадський простір «4City», вул. Канатна, 27/1. Модераторка — Оксана Довгополова.

Вхід вільний.

Джерело: сайт видавництва “Човен”

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *