Макс Кідрук про нову книгу «Заради майбутнього». Флеш-інтерв’ю   

Письменник Макс Кідрук постійно щось готує для своїх читачів. На порозі – видання збірки оповідань «Заради майбутнього». Редактор журналу «Артефакт» Роман Коржик поспілкувався з популярним українським автором і дізнався декілька цікавих фактів.


Розкажи чому ти посеред року вирішив видати збірку оповідань?

Ну по-перше, ти, мабуть, добре знаєш, що ми з командою завжди посеред року влаштовуємо якісь «ніштяки» для того, щоб підтримати фан-базу в тонусі. Зазвичай раніше це були перевидання старих книг, на кшталт «Твердині». Чому цього року збірка? Формальною причиною можна назвати те, що цього року я  маю невеликий ювілей – 10  років творчої діяльності, але головною причиною, є те що за ці 10 років назбиралося трохи оповідань, опублікованих в різних збірках чи журналах. Серед цих оповідань є кілька, які я вважаю хорошими і я вирішив, що було би непогано видати їх окремою книгою.

Картинки по запросу заради майбутнього макс кідрук оповідання

А  чому саме коротка проза? Ти мені колись казав, що коротка проза померла, бо з’явились телевізори, тож її зараз ніхто не читає.

Я тобі зараз скажу теж саме. До цієї збірки увійшли також три нових оповідання, які раніше не були опубліковані. Два з цих трьох були написані також раніше, ше у 2014 році.

Власне кажучи якщо за 10 років я назбирав аж 10 оповідань, які варті того, щоб їх опублікувати та видати книгою, то це свідчить що насправді коротка проза вже вижила себе. Її майже ніхто не друкує. І це не лише в Україні, а і за кордоном.

Читач здебільшого віддає перевагу роману, тому професійні автори, не завжди, але здебільшого ігнорують коротку форму. Оповідання які увійшли до цієї збірки були описані як антології, або була якась ідея, яка тягнула лише на коротку прозу. Вона була мною написана чи занотована. Оскільки  для написати одного оповідання я можу виділити на це час, то решту просто треба було перередагувати, тому ця збірка має такий вигляд який вона має.

Картинки по запросу заради майбутнього макс кідрук оповідання

«Заради майбутнього» – це назва одного із оповідань ?

Так власне завжди, коли ти маєш монолітну збірку чи монолітний текст, завжди виникає проблема з назвою, і не лише з назвою, а й з тим що має бути на обкладинці. «Заради майбутнього» – це назва одного з тих трьох раніше не опублікованих  нових оповідань. Те що читач  бачить на обкладинці, це також ілюстрація з цього титульного оповідання, але це не означає, що вся збірка про апокаліпсис.

У двох словах, про що оповідання?

Повний мікс. Там є і «хорор», і «техно», і містика, і гостро соціальні оповідання на кшталт роману «Де немає Бога», там є фантастика і гумористичні оповідання. Тобто це  абсолютно повний мікс, але на мою думку це плюс, тому що хороша збірка, як на мене, якраз і має вирізнятися не однаковістю текстів , бо інакше це вже не зовсім збірка.

А саме оповідання «Заради майбутнього». Коротко, про що воно?

Це моє коротенька повернення до чистого «техно». Оповідання  про двох студентів, голландку і українця в університеті Делфта, в Голандії. Я не буду переказувати сюжет. В основі лежить  реалістична ідея  отримання осмислених повідомлень з майбутнього.

 

Коли збірка буде надрукована і коли стартують продажі?

Точної дати не маю, це буде середина березня. Я собі ставлю орієнтовну дату  – 10 березня, але може бути і 7. Може бути раніше.

Як робота над романом «Доки світло не згасне назавжди», це та книга, яка має бути з доповненою реальністю?

Повним ходом працюємо. Працюю одночасно над текстом. Моя менеджерка Ельвіра Яцута працює над туром і уже є команда, яка працює над додатком. Це все дуже поступово, дуже повільно, великий обсяг роботи у всіх трьох фазах, але ми рухаємось і я думаю, що до серпня все буде готово.

Будуть фан зустрічі, пов’язані зі збіркою «Заради майбутнього» ?

Не планую, але я вже дав згоду на фестиваль «Ї» в Тернополі. Можливо буду на книжковому «арсеналі». Там будуть зустрічі приурочені до виходу цієї збірки, але нічого конкретного планувати з командою не маємо наміру. Важливіше зараз – новий роман.

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *