Література замість тюрми. Злодіям присудили читати американську прозу та українську поезію

Двох чоловіків, яких визнали винними у крадіжці магнітоли, покарали у дуже нетиповий спосіб. У якості покарання Малиновський районний суд міста Одеси змусив їх читати Марка Твена, Джека Лондона й поезію Тараса Шевченка.


6 січня 2021 року в Одесі з двоє чоловіків – 19 і 23 років, які не мали судимості, полізли на штрафмайданчик, залізли у машини, викрутили дві магнітоли та поклали їх у рюкзак.

Це помітила охорона. Хлопці кинули рюкзак і втекли. Коли повернулися, щоби забрати ранець – їх затримали.

Їх могли посадити у тюрму на три роки. Але суд змилувався й дав хлопцям по одному року умовно та зобов’язав прочитати такі книги:

Повість «Пригоди Тома Соєра», 1876 рік, автор — Марк Твен;
Роман «Пригоди Гекльберрі Фінна», 1884 рік, автор — Марк Твен;
Пригодницька повість «Біле Ікло», 1906 рік, автор — Джек Лондон;
Поезію Тараса Шевченка «Минають дні, минають ночі …», 1845 рік.

Резолюція суду. Інформація взята з офіційного ресурсу – reyestr.court.gov.ua

На питання головуючого про характер свого навчання, обізнаність у літературі, за допомогою якої в тому числі людина стає більш освідченою, підсудні повідомили, що майже нічого не читають. На предметні запитання про шкільну літературу, пояснили, що нічого не пам’ятають, а один з хлопців повідомив, що не любить читання взагалі:

Суд робить висновок, що не за віком, а за розвитком, вказані особи є майже дітьми, зі своїм обмеженим внутрішнім світом, своїми образливим і вразливими почуттями. При певній життєвій перешкоді, така людина, не маючи життєвого досвіду, не маючи критичного мислення, допускає досить тривіальні вчинки, які за своїм змістом є очевидно суспільно небезпечними, – прокоментували представники феміди у тексті рішення суду.

Також суд пояснив, чому хлопців не посадили за ґрати:

Переходячи до визначення виду та міри покарання, суд вважає за необхідне враховуючи особистості обох обвинувачених, їх дуже обмежений розвиток і освіту, відсутність розуміння відносин власності, відносин між людьми та не розуміння загальнолюдських цінностей, які в тому числі закладаються батьками дитини у дитинстві, призначити покарання з певними особливостями. Суд вважає, що покарання у вигляді позбавлення волі для обох обвинувачених занадто суворе. Воно не буде відповідати ані вчиненому правопорушенню, ані особистостям обвинувачених. Разом з тим, санкція статті не передбачає іншого виду покарання. Вирок суду, окрім справедливості як загальнолюдської цінності, повинен ще і нести у суспільство дотримання законності. Відповідно суд призначає обом обвинуваченим покарання, що передбачено у санкції статті у вигляді позбавлення волі.

Ось так, читання літератури може бути чудовим способом перевиховання людини. Сподіваємося, хлопці полюблять читати!


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *