Книги про війну. На «Книжковому Арсеналі» вперше з’явиться «Ветеранський намет»

На ІХ Міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал», що відбудеться в Києві 22-26 травня, вперше з’явиться унікальний простір «Ветеранський намет», в якому будуть зібрані друковані твори, авторами яких є воїни російсько-української війни.


Як повідомляють організатори форуму, «Ветеранський намет» стане унікальним простором, де будуть представлені книжки десятків ветеранів, дійсних військовослужбовців, які в своїх творах розповідають про Донбас, війну і життя після неї, пише zik.ua. 

Варто зазначити, що «Ветеранський намет» є не умовною назвою. Вперше на фестивалі буде встановлено справжній військовий намет з відповідним військовим устаткуванням. У цьому наметі гості фестивалю зможуть не лише ознайомитись з асортиментом військової літератури, придбати вподобані книжки, а й поспілкуватися із їх авторами.

Презентація «Ветеранського намету» відбудеться в день офіційного відкриття «Книжкового Арсеналу». Також протягом фестивалю відбудеться дискусійна панель, на якій мова піде про значення військової літератури для соціуму та самих ветеранів, як один з аспектів соціалізації та адаптації після повернення з фронту.

Ідея створення такого простору, яку підтримали Міністерство у справах ветеранів та Мистецький Арсенал, пішла від самої ветеранської спільноти.

Взяти участь в «Ветеранському наметі» можуть безкоштовно всі охочі, які підпадають лише під два критерії, які висунули самі ветерани-письменники: взяти участь можуть ті, хто захищав Україну в боях на Донбасі або допомагав воїнам; книга має бути про війну та події з нею пов’язані.

На цей час свої заявки подали більше як півсотні авторів. Міністерство у справах ветеранів вирішило продовжити термін приймання заяв до 17 травня, аби всі хто не встиг, міг долучитись. Зробити це дуже просто, необхідно заповнити гугл-форму.

Нагадаємо, раніше навколо «Книжкового арсеналу», який щорічно проходить у Києві, розгорівся скандал. Видавництву ДІПА, яке друкує книжки учасників АТО, другий рік поспіль відмовили в участі у фестивалі. Ця ситуація викликала обурення в середовищі атовців, а також в інших видавців, книги яких про російсько-українську війну теж не змогли потрапити на захід.

Після того організатори «Книжкового арсеналу» заявили, що планують зробити спеціальний спільний стенд, де будуть представлені ветеранські книги від різних видавництв.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *