Книгу Сергія Жадана номінували на престижну премію в США

Збірка віршів Сергія Жадана під назвою “What We Live for, What We Die for” потрапила до номінації Перекладна поезія премії PEN America Literary Awards. Про це написав офіційний сайт американського ПЕН-клубу.


Книгу  “Те, заради чого ми живемо, те, заради чого вмираємо” (What We Live for, What We Die for) переклали Вірляна Ткач та Ванда Фіппс. Вона вийшла у видавництві Yale University Press. Збірку віршів Жадана презентували  США 9−14 квітня.

Імена фіналістів оголосять 2 січня 2020 року на церемонії нагородження у Нью-Йорку.

Призовий фонд складає більш ніж 330 тисяч доларів, премія у номінації, куди потрапив переклад Жадана, складає 3 тис. доларів.

Раніше цю ж збірку Жадана The New York Times Book Review вніс до переліку рекомендованих книжок.


«ПЕН-клуб» (International PEN, PEN Club) — міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Був створений з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу; акцентує увагу на ролі літератури в розвитку взаєморозуміння і світової культури; бореться за свободу слова; діє як потужна сила в захисті прав письменників, яких садять до в’язниці, а деколи і вбивають за їх погляди. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій. Назва клубу — ПЕН — це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» — «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) — ручка для писання. Тепер охоплює також представників інших жанрів — таких, як журналісти й історики .

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт і Джон Голсуорсі (останній став першим президентом клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Уеллс.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *