Качайте безкоштовно білу книгу фейків Росії про Україну, яку презентували у Києві

У Києві презентували збірник фейків російської пропаганди.


В агенції “Укрінформ” презентували “Білу книгу спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018”.

Про концепцію видання розповів автор книги, заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

 

“Це дійсно хрестоматія тих спецоперацій, які ми фіксували протягом останніх років. І найголовніше, що я хотів би сказати, – це не просто перелік певних епізодів та історій, це концепція бачення, яке ми пропонуємо нашим колегам і в освітній сфері, і в сфері журналістики, і в сфері державних органів. Це концепція, як дивитись на ту ситуацію, що розгортається в інформаційному просторі,” – зазначив він.

Золотухін пояснив, що в РФ існує окрема фабрика фейків, яку фахівець умовно назвав “Kremliwood”.

“Колись керівник МЗС Павло Клімкін заявив, що Росія бреше на промисловому рівні. Я вважаю, що ця теза правильна, тому що фейки, брехня не були вигадані у 2014 році, це все супроводжує людську діяльність тисячоліттями. Але тільки останнім часом, тільки за активності Кремля це було перетворено на багатомільярдну індустрію”, – зазначив представник Мінінформполітики.

У книзі розглянуто 10 основних фейкових тем, які автор називає “серіал”, а “сезони” – це конкретні фейкові кампанії.

Таких “серіалів” у виданні описано 10: “Кишеньковий ІДІЛ”, “Злочини ЗСУ та Мінські домовленості”, “Рейс МН-17: від Карлоса – до російського “Бука”, “Невидимі підрозділи західних країн в Україні”, “Бій за ЄС”, “Кримська інформаційна війна”, “У пошуках української зброї”, “Міжнародні суди та брехня Кремля”, “Україна – “Failed state” та “Шизофренія окупанта: між Зоряном та Шкіряком”.

Саму книгу можна завантажити онлайн за посиланням.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *