Антивистава “Садок і комора” в артцентрі “Дзиґа” від журналу “Артефакт”

17 жовтня о 19:00 у артцентрі “Дзиґа” (Львів, вулиця Вірменська, 35) відбудетсья прем’єра антивистави “Садок і комора”. Вона заявлена як перше дійство в дусі українського літературного метамодернізму. На сцені поети й музиканти – Павло Гоц, Богдан Герасимов та Роман Коржик. 


Садок і Комора – це головний архетип, який в традиційному суспільстві працює як ключова локація життя українців, у модерному суспільстві його колективізує та відбирає радянська влада…

У постмодерному суспільстві він повертається, проте зазнає нашарувань масової культури.

А сьогодні – стає матеріалом для колажів, дизайну, поезії, музики, діджитал-культури.

 

А тепер питання: чи може садок і комора знову стати якщо не ключовим місцем життя українців, то хоча б – приміською зоною відпочинку, приватною власністю, дачею, заміським будинком, де ми будемо відірвані від інтернету, швидкого світу, де ми будемо відпочивати духовно. Або ж не зможе – й так і назавжди залишиться лишень об’єктом діджитал-культури?

 

З цими темами під час антивистави “Садок і Комора” працюватимуть львівські поети Роман Коржик, Богдан Герасимов та Павло Гоц.

Антивистава – новий жанр культури, який винайшов засновник журналу “Артефакт” Роман Коржик. Це поєднання художніх та нехудожніх форм: театралізації, перформансу, поетичних читань, медіамистецтва з науковою лекцією, популярним есеєм, журналістським текстом. Учасники антивистави на сцені розкривають сюжет однієї історії, який обігрують як класично (театр, поезія) так і не класично – зачитування наукової лекції, обігрування есею чи аналітичного журналістського матеріалу. Глядачі долучаються до дійства не тільки як спостерігачі. Вони також можуть вийти на сцену, прочитати вірш, уривок есе. І все це – про важливе, а не тільки актуальне. І все це про фундаментальні питання історії, культури та сучасності.

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *