5 причин, чому Михайль Семенко — один з найкрутіших поетів у нашій історії

Бренд культурного одягу Who made it розповів 5 цікавих епізодів із життя українського поета Михайля Семенка. Виявляється, ми багато не знали про нахабу і скандаліста української культури.


1. Михайль Семенко — перший хто кинув виклик тупому ідолопоклонству та культу особи Тараса Шевченка, який панував в українській культурі кінця 1900 років. Семенко спалив “Кобзар” не тому, що зневажав Тараса Григоровича. Він вчинив акт перформансу, бо, по-перше — почалася ера перформансу, по-друге — хотів показати, що література йде вперед, мова розвивається, а значить — є нова поезія, на яку варто звернути увагу і прогресувати.

2. Саме Михайль Семенко надихнув Михайла Маяковського писати прогресивну поезію та бути футуристом. Загалом, заведено вважати, що навпаки.

3. Вважається, що поети мало пишуть, чекають натхнення, що поезія — це легко, а справжні трударі лиш прозаїки. Семенко доводив, що це не так. Він був продуктивним автором. Дуже продуктивним. За рік, з 1918 по 1919-ий він написав та видав аж 9 своїх поетичних збірок!

4. Поет був універсальним гравцем мистецтва. Він не тільки писав вірші, а й займався кінематографом. Два роки Михайль Семенко працював у першому українському Голлівуді — одеській кінофабриці.

5. Михайль Семенко був страшенним фанатиком синтезу мистецтв. Він першим в українській культурі почав пропагувати винайдений ним же напрямок — поезомалярство. Це поєднання поезії та графічного зображення літер. Це вірші, рядки яких утворюють певні фігури чи знаки.

От саме тому, що Семенко такий крутий, творці бренду зробили з ним футболку. Її можна замовити всього за 299 гривень.

Замовити футболку — тут: instagram.com/who_made_it_ua

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *