Російські окупанти думають перейменувати Крим. Нацисти теж пропонували

Окупаційна влада Криму обговорить ідею закріпити за анексованою АРК подвійну назву Республіка Крим – Таврида.


Джерело: Українська правда, Российская газета“, “РИА Новости“, ТАСС

Деталі: З пропозицією про перейменування виступив глава національно-культурної автономії кримських греків “Таврида” Іван Шонус. На його думку, подвійна назва “дозволить закріпити за півостровом російський статус”.

Так званий “віце-прем’єр уряду Криму, постпред республіки при президентові РФ” Георгій Мурадов вважає цю ідею гідною для обговорення в різних органах окупаційної влади в разі, якщо жителі півострова підтримають це.

 

Пряма мова: “Мені видається дуже значимою ініціатива греків Криму використовувати в назві нашої республіки поряд з наявною історичний додаток, що звучало б як Республіка Крим – Таврида, яке застосовувалося в відношенні Тавриди протягом багатьох-багатьох століть”.

Деталі: За словами Мурадова, в Росії “цілий ряд регіонів, таких як Північна Осетія – Аланія, Республіка Саха (Якутія), які застосовують історичну частину в своїй назві”.

Результат пошуку зображень за запитом "Георгій Мурадов"

У свою чергу, глава громадської палати Криму Григорій Іоффе виступив проти перейменування і назвав це “порожніми клопотами”. На його думку, “гра в назви і зміна назви тільки розділить суспільство і породить непотрібні суперечки”.

При цьому він підкреслив, що палата за потреби може розглянути таку ініціативу, якщо надійде “належна аргументація”.

Український історик Андрій Плахонін пригадав, як схожі зміни в Криму планували нацисти.

“Крим-Таврида в цьому проекті це щось більше Криму сьогодні – історично давніше за Кримське ханства (а, відповідно, у Киримли такі ж права вважатися корінним народом, як і у росіян), географічно – [білше за] півостров Крим. Здається, минулого разу так вільно поводилися з історією та географією Криму нацисти.

Виходить новий Generalbezirk Taurien – щось на зразок так і не реалізованого генерального округу Таврія, задуманого в Міністерстві східних окупованих територій Розенберга. Ну нічого, нацисти задумали, а їх старовинні партнери втілять. Звичайно, якщо ми з вами цій триколірній чумі не завадимо”, – пише він у Facebook.

На изображении может находиться: 1 человек, борода

Геродот називав півострів Таврія, а мис (сучасний Гераклійський півострів) на якому був розташований Херсон Таврійський — Херсонес. Страбон, Клавдій Птолемей називали півострів скіфським або таврійським. В 7 ст. н. е. хозари заволоділи півостровом і тоді назвали його — Хозарія. Назва Крим походить від частини півострова, до Керченської протоки, яка поділяла Європу і Азію (сучасний Керченський півострів). За часів скіфів в VII ст. до н. е. там був рів, який був викопаний тоді, коли скіфи вигнали кімерійців від Дністра, Дніпра та Дону в Азію. Пізніше боспорський цар Азандер за 50 років до н. е. на місці рову звів муровану стіну в якій було 10 вартових веж. Страбон повідомляє, що на тому місці знаходилося кіммерійське місто Кіммеріон, Геродот називає теж саме місто (державу) Крімі. Геродот називає таврів — скіфами. Страбон називав півострів скіфським чи таврійським. Перекоп (рів) називався Орихія. За часів скіфів в Таврії було 24 міста. Скіфів називали також василевсами (царями).

Нагадаємо: Таврида (Таврія)- одна з назв Кримського півострова в давнину.

Чому це важливо: В лютому-березні 2014 року Росія анексувала український Крим, скориставшись зміною влади в Україні і прикрившись незаконним “референдумом”. З цього ж року РФ здійснює гібридну військову агресію проти України, підтримуючи незаконні збройні формування на Донбасі.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *