«Кожен з нас — президент». Про що говорив Зеленський на інавгурації

Володимир Зеленський 20 травня офіційно вступив на посаду президента України. Він одразу заявив, що розпускає парламент, та пообіцяв, що українці не будуть плакати. Громадське зібрало головні тези з промови Зеленського на інавгурації.

Про перемогу на виборах

Мій шестирічний син сказав: «Я чув, що Зеленський — президент. Значить, я теж президент». Це прозвучало як жарт, але потім я зрозумів, що це істина. Кожен з нас — президент. Це не моя, це наша спільна перемога. Кожен із нас присягнув на вірність Україні. Кожен із нас несе відповідальність.

Про еміграцію і національну ідею

Нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля в Європі, Азії, Америці. Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову сильну успішну Україну, я з радістю надам громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів везти не потрібно. Привезіть свої знання, свій досвід. Скептики скажуть, що це неможливо. А може це і є наша національна ідея: об’єднавшись, зробити неможливе. Згадайте збірну Ісландії на чемпіонаті Європи, коли дантист, прибиральник билися і зробили те, у що ніхто не вірив. І це наш шанс. Ми повинні стати ісландцями у футболі, японцями у технологіях, ізраїльтянами у здатності боронити свою землю, незважаючи на будь-які розбіжності.

Про війну на Донбасі

Кожен з нас загинув на Донбасі. Кожен з нас переселенець. Кожен з нас заробітчанин. Але ми це все подолаємо, бо ми всі українці… Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі. Я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги. Я готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир.

Інавгурація новообраного президента Зеленського. Президенти України зліва направо: Петро Порошенко, Віктор Ющенко, Леонід Кучма, Леонід Кравчук. Київ, 20 травня 2019 року
Фото:Марків Михайло/POOL

Про повернення територій

Не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу, але я упевнений, що першим кроком для початку цього діалогу буде повернення українських полонених. Наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це не зовсім коректно, бо неможливо повернути те, що й так наше по праву. І Крим, і Донбас – це наша земля.

Про культ президента

Я хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх портретів. Тому що президент — це не ікона. Повісте там фотографії своїх дітей і перед кожним прийняттям рішення дивіться їм у очі.

Про розпуск Верховної Ради

Прошу вас прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний Виборчий кодекс, і зробіть, будь ласка, відкриті списки. Прошу зняти з посад главу СБУ, генпрокурора України, міністра оборони України. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання.

Президент України Володимир Зеленський в день інавгурації, Верховна Рада, Київ, 20 травня 2019 року
Фото:Марків Михайло/POOL

Про уряд

Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: «Уряд не має вирішувати наших проблем. Уряд і є нашою проблемою». Це просто цитата. І я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками. Ви можете взяти аркуш і ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступне покоління, а не про наступні вибори.

Про плани на посаді президента

Я багато років робив так, щоб люди сміялися. У наступні п’ять років я зроблю все, щоб люди не плакали.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *