Федерація Московія. Радник Зеленського запропонував перейменувати Росію та російську мову

Радник президента України Володимира Зеленського і кандидат в народні депутати від партії Слуга Народу Микита Потураєв запропонував на українських картах називати Російську Федерацію Московією.


«Можемо взагалі на своїх картах почати називати їх Московія. Що нам заважає? Це символічні дії, які змінюють дискурс. Ми можемо вічно жити в чужих дискурсах. А повинні створювати свої. Ця країна (РФ) тривалий час називалася по-іншому: Московія, Татарія. Вони хочуть повернутися до витоків – давайте ми їм допоможемо», – сказав він в інтерв’ю Ukrlife.TV, опублікованому на YouTube, пише НВ. 

Він також висловив думку, що по суті Росія є «тимчасово непідконтрольними Китайській Республіці територіями».

Потураєв також запропонував перейменувати російську мову на руську.

«”Українська російська” мова зовсім інша. Ми повинні його перейменувати. І сказати, що у нас російську мову, а там (В Росії) – російський», – заявив він. 

У РФ вже відповіли на пропозицію Потураєва. Член Ради Федерації Франц Клінцевич на своїй сторінці в Facebook заявив, що співчуває Зеленському, який має таких помічників. Він назвав ініціативу перейменувати Росію на Московію нісенітницею.

«Можна тільки поспівчувати президенту України Володимиру Зеленському: з такими радниками навіть кашу зварити не вийде. Замість того, щоб допомагати йому розгрібати завали, яких в Україні повним-повнісінько, вони несуть відверту нісенітницю. Просто смішно», – написав Клінцевіч.

Моско́вія (лат. Moscovia) — історична назва Великого князівства Московського та Московського царства, що була прийнята в багатьох країнах Європи. Саме назва Московія фігурує на всіх історичних мапах до перейменування Московського царства на Всеросійську імперію у 1721 році, назви Московія далі вживали іноземці поряд з новими назвами Росія і Російська імперія.

Український історик XIX століття Микола Костомаров вважав, що активне вживання назви Московія у XIX столітті польськими публіцистами походить від їхнього невизнання за Московією права на слов’янсько-варязьку назву «Русь», як і на землі України та Білорусі. Ця назва й дотепер вживається в московській, зокрема історичній, літературі.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *