Звільнено усіх обласних воєнкомів. Хто тепер керуватиме ТЦК?

Вітаємо Вас, друзі! Цікава новина шириться мережею: президент України Володимир Зеленський заявив, що звільнив усіх воєнкомів.

Давайте розберемося в ситуації. 

Поки маємо лише одне джерело цієї інформації – особиста заява глави держави, яку він зробив після засідання Ради Національної Безпеки та Оборони. 

Ось його пряма мова:

Провів засідання РНБО. Спеціальне. Одне питання ключове: результати перевірки «військкоматів». Доповіді: ДБР, СБУ, МВС, Генеральний прокурор, НАЗК, НАБУ. Загалом уже 112 кримінальних проваджень щодо посадовців «військкоматів», 33 підозри.

Дивіться: 112 кримінальних проваджень та 33 підозри – це цифра, яка ні про що нам не говорить. Не говорить, поки ми хоча би не матимемо точної кількості центрів територіальної комплектації. 

За поки що неперевіреною інформацією, таких центрів 393 по всій країні. 

Тому попередній висновок тут такий: маємо 393 ТЦК і 112 проваджень, 33 підозри. Себто по майже третині ТЦК є провадження з приводу корупції, й четверта частина проваджень – доведене до рівня розслідування, яке вже може незабаром бути в суді. 

Йдемо далі. 

Президент заявив, що звільнить усіх обласних воєнкомів, а на їх місця стануть військові, які брали участь у бойових діях, але з тих чи інших причин не мають змоги повернутися на фронт. 

Ось пряма мова Зеленського:

Наші рішення. Звільняємо всіх обласних «воєнкомів». Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна та чому цинізм і хабарництво під час війни – це державна зрада. Натомість воїни, які пройшли фронт або які не можуть бути в окопах, бо втратили здоровʼя, втратили кінцівки, але зберегли свою гідність і не мають цинізму, – саме їм можна довірити цю систему комплектування.

Ініціатива хороша, але суспільство мусить проконтролювати, щоби справді було звільнено всіх воєнкомів і з приводу їх діяльності були проведені всі належні дії – службовці перевірки, розслідування, судові справи та вироки, які впровадять в дію. 

І тепер найцікавіше, шановні читачі. Хто це впровадить в дію?

Зеленський сказав, що це зробить головнокомандувач Валерій Залужний.

Пряма мова: 

 

Реалізувати це рішення повинен Головком Залужний. Перед призначенням нових керівників ТЦК буде перевірка СБУ.

 

І ще одне болюче питання, яке проговорили і опрацювали на засідання РНБО – це питання військово-лікарських комісій. 

Ось що з цього приводу сказав президент:

Питання ВЛК. За два тижні відбудеться засідання РНБО щодо цього питання. Зараз – перевірка, підготовка пропозицій. Рішення теж будуть.

Конкретні висновки поки робити зарано. Але вже можна сказати, що є позитивні зрушення в питання боротьби з корупцією в українській армії. 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *